پی اس ووچر (ps voucher)، با سلام خدمت کاربران عزیز در این مقاله درباره PSvoucher بحث خواهیم کرد. دیدگاهی درباره پی اس ووچر وجود دارد که آن را ارز دیجیتال بیان میکنند اما اینگونه نیست برای اینکه PSvoucher را بهتر درک کنید با ما همراه باشید.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

 • پی اس ووچر چیست؟
 • مثالی برای کاربرد پی اس ووچر
 • کد پی اس ووچر چیست؟
 • کاربرد های PSvoucher
 • چرا باید از پی اس ووچر استفاده کنیم؟
 • تفاوت ووچر با ارز دیجیتال چیست؟
 • آیا برای کد PSvoucher به کیف پول نیاز داریم؟

پی اس ووچر چیست؟

پی اس ووچر که بسیاری از کاربران ایرانی از آن به عنوان فوچرز یاد میکنند نوعی کارت شارژ یا کارت هدیه است که برخی آن را ارز دیجیتال تلقی میکنند که اینگونه نیست. این کارت شارژ همانند بارکدی است که توسط برخی محصولات گیمینگ یا…قابل خواندن است.

ما برای این کد مثالی میزنیم که بهتر درک کنید:

PSvouchers-usd-1-a153r456-hkfilfmd-hcldox-3f671

همانگونه که مشاهده میکنید این یک کد است که کاربر هیچی مفهومی از آن دریافت نمیکند و فقط توسط سیستم خوانده میشود. همچنین از طریق این کد فقط میتوان حساب های برخی سایت های خارجی را شارژ کرد و از امکانات اضافه آنها استفاده کرد.

مثالی برای کاربرد پی اس ووچر

فرض کنید شما میخواهید از یکی از سایت های خارجی اشتراک تهیه کنید در اینجا سوالی مطرح است که شما چگونه مبلغ آن را باید پرداخت کنید، اینگونه میشود که پای PSvoucher به قضیه باز میشود و اگر آن سایت از پی اس ووچر پشتیبانی بکند شما میتوانید کدی را از PSvoucher تهیه کنید و اشتراک خود را به هر مبلغی تهیه کنید.

کد پی اس ووچر چیست؟

کد پی اس ووچر کدی چند رقمی است که ترکیبی اتفاقی از اعداد و حروف است.

این کد به صورت قراردادی بین سایت های مشخصی تبادل می شود.

اما تمامی سایت ها و فروشگاه ها از این کد پشتیبانی نمی کنند و تنها در سایت هایی که از PSvoucher پشتیبانی می کنند، می توانید به معامله بپردازید. اگر قصد استفاده از فوچرز را دارید می توانید به این سایت ها رفته و در قبال دریافت خدمات و یا خرید محصولات آن سایت، فوچرز پرداخت نمایید. حتی اگر به تجارت و یا ارائه خدمات خاصی مشغول هستید، می توانید با پیوستن به این سایت ها بابت ارائه خدمات خاص خود کد PSvoucher دریافت نمایید.

کاربرد های PSvoucher

PSvoucher کاربرد هایی دارد که شامل:

 • شارژ اکانت های خارجی
 • خرید اشلرک سایت ها
 • خرید نرم افزار های مجازی یا شماره های مجازی
 • تهیه بازی های گیمینگ
کاریرد های پی اس ووچر در سایت

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال مانند ووچر پرفکت مانی در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکیشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

چرا باید از پی اس ووچر استفاده کنیم؟

دلایلی موجود است که باید از PSvoucher استفاده کرد این است که:

 • ساده ترین راه برای پرداخت ها
 • مقاوم در برابر تحریم و بهترین گزینه برای ایرانی ها
 • انعطاف پذیری همه جانبه
 • نیاز به هیچ اکانتی ندارید
 • گمنام بودن شما، فقط کد شناخته میشود

تفاوت ووچر با ارز دیجیتال چیست؟

اولین و مهمترین تفاوت ارز دیجیتال با پریمیوم ووچرز یا همان PSvoucher در این است که ارزهای دیجیتال یک سری سهام مالی هستند. بنابراین تمام ویژگی هایی که از یک سهم در بورس می توان انتظار داشت در آن وجود دارد. از جمله، سود، ضرر و خرید و فروش آن. اما در پریمیوم ووچرز به هیچ عنوان با همچنین ویژگی هایی روبرو نیستیم. شما تنها با پرداخت مبلغی، اعتباری خریداری می کنید. این اعتبار تا زمان داشتن آن کد پریمیوم ووچرز پابرجا خواهد بود و هیچ سود و ضرری به آن وارد نمی شود. در واقع شما در خرید ارز دیجیتال به آن به چشم سرمایه گذاری نگاه می کنید اما در خرید یک پریمیوم ووچرز به آن تنها به دید یک واسطه مالی و یک کپن نگاه می کنید.

آیا برای کد PSvoucher به کیف پول نیاز داریم؟

بله، با اینکه پی اس ووچر ارز دیجیتال نیست اما به دلیل اینکه مورد معامله و تبادل قرار میگیرد لازم است که PSvoucher خود را در مکانی نگه دارید که بهترین گزینه کیف پول است. بر فرض شما خدماتی را ارائه میدهید و در قبال آن تقاضای وووچر دارید  و یا به عنوان خریدار اقدام به خرید PSvoucher نماییدلازم است که شما آن PSvoucher را در جایی نگه دارید تادر صورت لزوم از آن استفاده کنید. حواستان باشد که برای ذخیره PSvoucher حتما باید کیف پولی با امنیتی بالا داشته باشید تا اشخاص دیگر نتوانند به کد PSvoucher شما دسترسی پیدا کنند. به همین منظور بهتر است که یا از افراد باتجربه یا سایت های مختلف دنبال کیف پول مناسبی بگردید.

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

بعد از اینکه کیف پول خود را تهیه کردیدبا ثبت نام و فعال سازی میتوانید ووچر خود را وارد کیف پول کنید.

به دلیل اینکه تمامی سایت ها از PSvoucher پشتیبانی نمی کنند پس قبل از خرید یا مبادله ابتدا مطمئن شوید که سایت مورد نظر از PSvoucher پشتیبانی می کند.

اگر چنین بود می توانید ووچر را از طریق کیف پول خود به آدرس مقصد ارسال نمایید.