طلا یا ارز های دیجیتال ؟ کدام یک بهترین گزینه است. همه ما میدانیم که سرمایه گذاری در طلا یا ارز های دیجیتال مثل بیت کوین و … خالی از ریسک نیست، بنابراین بهتر است که قبل از وارد شدن به بحث سرمایه گذاری در چنین چیز هایی یا هرچیز دیگر ابتدا علم و روش آن کار را فرا بگیریم این کار باعث میشود که علاوه بر موفقیت در سرمایه گذاری در انتقال تجربه و علم خود به دیگران مفید باشیم. برای اینکه بتوانیم یکی از گزینه ها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم ابتدا باید وضیت فعلی و آینده آن گزینه را به خوبی درک و پیش بینی، تحلیل کنیم به همین خاطر ابتدا به توضیحاتی درباره سرمایه گذاری در طلا یا ارز های دیجیتال میپردازیم… . همراه ما باشید.

سرمایه گذاری یا خرید طلا

کمتر کسی پیدا میشود که طلا را بی ارزش بداند چرا که از گذشته تا به امروز طلا بازار خرید و فروش خوبی داشته است و به عنوان یک بازار جهانی به شمار میرود و همواره با سود دهی همراه است اما باید به این نکته توجه کنیم که قیمت طلا متاثر از همه چیز است یعنی قیمت  طلا با  اتفاقاتی که در جهان می افتد افزایش یا کاهش میابد به همین دلیل نیازمند تحلیل عاقلانه است نه تحلیل احساساتی.

طلا یا ارز های دیجیتال؟

سرمایه گذاری یا خرید ارز های دیجیتال

ارزهای دیجیتال یکی از جدیدترین بازارهای سرمایه‌گذاری هستند که با وجود تمام نوساناتی که پشت سر گذاشته‌اند، هنوز هم بسیاری از سرمایه گذاران، تمایل به سرمایه‌گذاری در آن را از دست نداده‌اند. در میان انواع ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری یا خرید بیت کوین و اتریوم که از جمله محبوب‌ترین ارزها هستند همواره از جذابیت بالایی برخوردار است. و طلا که مقایسه این دو را بیشتر کرده است.

طلا یا ارز های دیجیتال ؟

سرمایه گذاری طلا یا ارز های دیجیتال

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

کدام یک برای خرید یا سرمایه گذاری مناسب است؟ طلا یا ارز های دیجیتال

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، از نظر بسیاری از افراد، با ریسک بالاتری همراه است. چرا که هنوز هم قوانین مشخص و نوشته شده‌ای در مورد این ارزها وجود ندارد. با این حال، به دلیل استفاده از فناوری بلاکچین در توسعه این ارزها، به نظر می‌رسد که در آینده ای نه چندان دور، میزان استفاده از این ارزها جهت انجام معاملات تجاری و نقل و انتقالات مالی، به شدت افزایش پیدا کند. همچنین بسیاری از تحلیلگران این موضوع را بیان میکنند که دیگر عصر استخراج ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است و اکنون وقت آن است که ارز های دیجیتال نیز همانند بورس خرید و فروش شوند تا ثبات خود را حفظ کنند. از طرف دیگر، با توجه به اینکه همانند طلا، ارزش ارزهای دیجیتال نیز وابسته به بازار جهانی است، انتظار افزایش قیمت در هریک از آنها، چندان غیرمعقول نیست.

طلا یا ارز های دیجیتال؟

بنابراین از هر عقل سلیمی که بپرسیم، سرمایه گذاری روی طلا را پیشنهاد میکند چون هم رسمیت یافته است و هم قیمت آن در حالت ثبات قرار دارد و چندان قیمت آن کاهش نمییابد، اما بهتر است که بدانید ارز های دیجیتال بعد از اینکه توسط چند کشور به رسمیت شناخته شدند گزینه بهتری از طلا هستند،در ضمن ارز های دیجیتال ویژگی هایی دارند که از خرید و فروش طلا سبقت میگیرند در این بخش چند مورد از این ویژگی ها را مقایسه میکنیم:

طلا یا ارز های دیجیتال مقایسه

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

مقایسه طلا و ارز های دیجیتال (بیت کوین،اتریوم،…)

ویژگی هاطلاارز های دیجیتال
قابلیت خرج کردن:ابتدا آن را تبدیل کنیدهرچند هزار تا فقط با یک کد QR
تاخیر انتقال:حمل با ماشینفوری بدون نیاز به حرکت اضافی
کارمزد تراکنش:حق ذخیره سازینسبت به انتقال ارز
غیر قابل جعل بودن:اصله؟ آهن نیست که؟غیر قابل جعل
امنیت بالا:بشدت قابل سرقتغیرقابل سرقت البته با کیف پول امن
جدول مقایسه طلا و ارز های دیجیتال

نتیجه گیری ( طلا یا ارز های دیجیتال )

طلا یا ارز های دیجیتال؟

همانگونه که در مطالب بالا توضیح دادیم شما میتوانید در هریک از این انتخاب ها سرمایه گذاری کنید اما پیشنهاد تحلیلگران این است که بهتر است در ارز های دیجیتال سرمایه گذاری شود چراکه در مقایسه ها نیز مشاهده میکنید که ارز های دیجیتال صد البته از هر نظر از طلا سود آورنده تر است.

بیشتر بدانید

اتریوم چیست؟

پی اس ووچرز چیست؟

هاوینگ چیست؟

تتر چیست؟

وب مانی چیست؟

ریپل چیست؟

امنیت خرید ارز های دیجیتال