دیجی بایت چیست؟ در این مقاله در مورد دیجی بایت Digibyte و تفاوت بیت کوین با دیجی بایت بحث خواهیم کرد اما طبق روال برای درک بهتر این مفاهیم ابتدا به تعاریفی در مورد اونها میپردازیم.

دیجی بایت چیست

دیجی بایت هم یکی از ارز های دیجیتال است که از بلاکچین نامتمرکز و مخصوص خود استفاده میکند و میزبانی شبکه ای سریعتر، انعطاف پذیر تر و ایمن تر را برعهده دارد. در بحث امنیت این از میتوان گفت که به اغراق نمیتوان آن را هک و یا از بین برد. اساس ساخت این شبکه این بود که جایگزینی مناسب تر برای‌ بیت کوین باشد و طرفداران آن می گفتند که به مرور زمان فناوری بهتر آن در مقابل بیت کوین، لایت کوین و سایر گزینه های پول نقد دیجیتال برنده می شود.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (نام لاتین: Bitcoin؛ نماد: BTC)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیرمتمرکز و کاربر به کاربر است. هیچ شخص یا نهادی این شبکه را کنترل نمی‌کند. ارز دیجیتال بیت کوین نمی‌تواند خارج از برنامه‌ریزی انجام شده، چاپ یا خلق شود و تعداد آن محدود است. فقط 21 میلیون بیت کوین برای همیشه تولید می شود. تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین، در یک لاگ عمومی با تکنولوژی بلاک‌چین ذخیره می شوند.

دیجی بایت چیست؟ تفاوت با بیت کوین

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

داستان شکل گیری (DGB)

جرد تیت از امنیت و سرعت شبکه بیت کوین رضایت نداشت و بنابراین ایده ایجاد چیزی بهتر به ذهنش خطور کرد.

تیت و تیمش در سال 2013 اقدام به گسترش دیجی بایت کردند و بلاک پیدایش دیجی بایت در دهمین روز از ماه ژانویه سال 2014 انتشار یافت. در هنگام اجرا از یک الگوریتم اثبات کار بلاک چین آن استفاده می شد اما اندکی بعد از انجام یک هارد فورک، پنج الگوریتم اثبات کار را عنوان نمود. تنها چند ماه بعد از عرضه، دیجی بایت به اولین موفقیت خود دست پیدا کرد. هاردفورک DigiShield که به بلاک چین دیجی بایت این اجازه می داد تا در مقابل استخراج مقدار بسیاری از این سکه با سختی کم از جانب چندین استخر استخراج از خود دفاع نماید. این فناوری با ارزشی می باشد و سایر بلاک چین های ارز های دیجیتال نظیر دوج کوین و زی کش با همکاری تیم دیجی بایت این فناوری را به بلاک چین خود نیز اضافه کردند.

دیجی بایت داستان شکل گیری

تفاوت ها و شباهت های بیت کوین و دیجی بایت

دیجی بایت و بیت کوین شباهت ها و تفاوت هایی دارد که ما برای شما آن ها را بطور خلاصه بیان می کنیم.

شباهت ها شامل:

  1. هر دو شبکه، از مدل تراکنش خروجی خرج نشده (UTXO) استفاده می‌کنند
  2. امنیت شبکه دیجی بایت و بیت کوین از طریق فرایند ماینینگ یا همان مدل (Proof of Work) تامین می‌شود.
  3. هردو از بلاکچین های غیر متمرکز استفاده میکنند.

تفاوت ها شامل:

  1. تعداد کل واحدهای بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است، تعداد واحدهای دیجی بایت ۲۱ میلیارد واحد است.
  2. پاداش استخراج دیجی بایت، یعنی تعداد تولیدی آن در هر ماه ۱ درصد کاهش می‌یابد اما در بیت کوین اینگونه نیست.
  3. استخراج دیجی بایت همزمان با پنج الگوریتم مختلف انجام می‌شود. اما بیت کوین را فقط می‌توان با الگوریتم SHA-256 استخراج کرد.

برای آگاهی از اخبار جدید در تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

کاربرد های (DGB)

دیجی بایت نیز یک ارز دیجیتال است و هر کاری که باسایر ارز های دیجیتال صورت میگیرد از جمله خرید و فروش، مبادله ارز ، تبدیل ارز، …با این ارز نیز امکان پذیر است اما نکته مهم (DGB) این است که به دلیل اینکه در زمینه ی ارزهای دیجیتال خیلی توسعه یافته می باشد و سودی جانبی که داشته پلی برای به وجود آوردن ارتباط میان بازی های کامپیوتری و ارز دیجیتال بوده است، زیرا گیمر ها در بازی خود با توکن DGB جایزه می گرفتند و از همین رو محبوبیت زیادی به دست آورده است .

کاربرد دیجی بایت

نحوه تهیه و خرید (DGB)

Digibyte در چند صرافی Bittrex ،Poloniex ،Kucoin، در دسترس عموم قرار دارد.

دیجی بایت (DGB)  را می توانید به طور غیر مستقیم به جای بیت کوین، اتریوم یا تتر خریداری کنید. در این صورت باید ابتدا وابسته با صرافی که می خواهید از آن خرید نمایید، یکی از ارز های گفته شده را بخرید و بعد با کمک آن دیجی بایت خریداری کنید  بعد از خرید مقداری DGB برای نگهداری از آن به یک کیف پول  نیاز دارید، و برای دریافت کیف پول این مقاله را بخوانید:

مطلب آموزشی: آموزش تصویری ساخت کیف پول زی کش

نتیجه گیری

امیدواریم که مفهوم Digibyte و Bitcoin را درک کرده باشید، ما در این مقاله بیشتر بر روی Digibyte مانور دادیم تا به بیت کوین. البته نکاتی در مورد Digibyte وجود دارد که ضد برتری آن بر بیت کوین است چرا که بیشتر تحلیل گران و فعالان ارز های دیجیتال عملکرد های دیجی بایت را اثبات شده نمیدانند و معتقدند که همه آمار های ارائه شده از سوی تیم Digibyte بدون منبع معتبر است.

برای دانستن مطالب بیشتر سایت ما، Arz8x.com را دنبال کنید.

بیشتر بدانید

توکن یا ارز دیجیتال؟

تفاوت ویژگی و مزیت ارز دیجیتال چیست؟

طلا یا ارز دیجیتال؟ کدام بهتر است

هاوینگ چیست؟

تتر چیست؟

ریپل چیست؟

پی اس ووچرز چیست؟

وب مانی چیست؟

امنیت خرید ارز دیجیتال چیست؟

استخر استخراج و روش پیوستن با آن