تفاوت ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال را ما در 10 مورد برای شما بیان کرده ایم. یکی از بحث های داغ در فضای مجازی، ارز دیجیتال یا ارز رمزی می باشد که همه را شگفت زده کرده است. اما پس از شناخت و معرفی ارز های دیجیتالی  می بایست دید که تفاوت مزایا و ویژگی ارز های دیجیتال چیست؟ پس همراه ماباشید تا باهم ویژگی های ارزهای دیجتال را نسبت به سایر ارز ها بررسی کنیم.

تفاوت ویژگی و مزیت در ارز دیجیتال

برای اینکه بهتر مفهوم این جمله را بدانید ما کلا تفاوت ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال را در 10 مور برای شما خلاصه و بطور ساده بیان کرده ایم که در اینجا آن ها را نام می بریم و در ادامه هر کدام را بصورت مختصر توضیح خواهیم داد.

تفاوت ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال عبارت اند از:

 1. هزینه های معاملاتی
 2. دسترسی گسترده و جهانی به ارز های دیجیتال
 3. عاملی برای مبارزه با فقر
 4. امنیت ارز های دیجیتال
 5. ایده ای نو برای نوآوری های اقتصادی
 6. ارزی بدون موانع بانکی
 7. فقط دوطرف معامله؟!
 8. مثل آب خوردن ارز رد و بدل کن؟!
 9. از تورم خبری نیست
 10. تراکنش دائمی

هزینه های معاملاتی ( ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال )

یکی ویژگی های ارزهای دیجیتال این است که هزینه های معاملاتی کمی دارد. و این نشانه آن است که ارزهای دیجییتال نسبت به سایر ارز ها دارای هزینه انتقال و دریافت و نگهداری بسیار کمی میباشد.

فرق ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال 10 مورد

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

دسترسی گسترده و جهانی به ارز های دیجیتال ( ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال )

همانطور که از اسم این ارز ها معلوم است این است که دیجیتالی میباشد و محدود به مکان و زمان خاصی نیستند و از هر نکته جهان قابل خرید و فروش هستند. این یکی از ویژگی هایی است که کمتر ارزی آن را دارا میباشد و سایر ارز ها محدود به مکان و زمان خاصی هستند مثلا ارز کشورما (ریال) در سایر کشور ها استفاده و خرید و فروش نمیشود.

عاملی برای مبارزه با فقر ( ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال )

امروزه در برخی از کشور ها ، فقر عامل اصلی پسرفت مردم شده است و به همین خاطر عامه مردم به ارز های دیجیتال روی آورده اند. طبق آمار بانک جهانی در سال 2011، 65% مردم بخاطر وضعیت بد ارز داخلی یا وضعیت نابسامان بازار، خیلی از دارایی هایشان را از دست داده اند.

امنیت ارز های دیجیتال ( ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال )

تمامی ارز های دیجیتال به خاطر اینکه سیستم و شبکه بلاکچینی دارند برای تراکنشات نیازمند تایید همه بلوک های بلاکچین است بنابراین درصد آسیب پذیری این ارز ها در حد 0 است. جالب است که بدانید که در طول 10 سال فعالیت ارزهای مجازی حتی یکبار هم گزارش هک آنها به گوش نرسیده است.

فرق ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

ایده ای نو برای نوآوری های اقتصادی ( ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال )

ارز رمزی یا دیجیتالی مقوله ای کاملا جدید می باشد و چیزی که در اقتصاد و امور مالی جدید باشد می تواند راهی جدید برای نوآوری باشد. این نوآوری ها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا می تواند جایگزین تراکنش ها و معاملات سنتی باشد. برای مثال سرعت، ماهیت دیجیتالی بودن آن و هزینه های معاملاتی کم از مواردی است که بسیاری از تجار و کسب و کار ها را به سمت خود جذب کرده است.

ارزی بدون موانع بانکی ( ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال )

یادتان نرود که بزرگترین مزیت ارزهای دیجیتال داشتن کیف پول خصوصی است  که به کاربر این امکان را میدهد که تراکنش های خود را از طریق کیف پول خود که انیت بالایی دارد انجام دهد. درضمن برای تراکنش هایی که انجام میشود هیچ کس حق متوقف کردن شما را ندارد و  همه محدودیت ها در این روش در برابر شما از بین میروند در حقیقت این روش باعث ریشه کن کردن موانع بانکی میشود.

فقط دوطرف معامله؟!

تنها کسی که در کنترل ارز دیجیتال یا ارز رمزی می باشد، خود شما می باشید و در این ما بین، افراد واسطه یا فرد ثالث به طور کامل حذف گردیده است. این موضوع یعنی دیگر بانک ها، موسسات مالی،شرکت ها، دولت یا حکومت ها ارز های دیجیتالی شما را کنترل نمی کنند.

برای دانستن مطالب بیشتر سایت ما، Ar8x.com را دنبال کنید.

مثل آب خوردن ارز رد و بدل کن؟!

باید بگویم که انتقال ارز های دیجیتال یکی از راحترین انتقال های تاریخ است چرا که در یک چشم به هم زدن میتوانید مقدار زیادی ارزدیجیتال را ارسال بکنید جالب است که هیچگونه محدودیت از نظر تعداد ارز وجود ندارد و شما تنها با تهیه یک کیف پول ساده میتوانید مقدار زیادی ارز انتقال بدهید.

فرق ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال برای معاملات

از تورم خبری نیست

 ارز دیجیتال تورم زا نیستند، این یعنی مانند پول های عادی نمی توانند برای افراد یا جامعه مشکل ساز بشوند.

تورم زا نبودن ارز دیجیتال بخاطر 2 دلیل است:

 1. دلیل اول آن این است که تعداد ارز دیجیتال محدود است و برای مثال تعداد بیت کوین به 21 میلیون عدد می رسد و بیشتر از آن نمی توان بیت کوین تولید کرد.
 2. دلیل دوم این است که هیچ شرکت یا ارگان نمی تواند به صورت غیر مجاز، ارز دیجیتال تولید کند و یا با سیاست گذاری های مالی بتواند ارزش ارز رمزی را پایین بیاورد. از طرفی، به دلیل محدود و دقیق بودن ارز دیجیتال، می توان به صورت دقیق محاسبه کرد که در آینده چه مقدار ارز دیجیتال تولید خواهد شد و این کار به راحتی برای همه امکان پذیر می باشد.

تراکنش دائمی ( ویژگی و مزیت در ارز های دیجیتال )

همانطور که میدانید تراکنش هایی که توسط ارز های دیجیتال صورت میگیرد بسیار سریعتر از تراکنش های بانکی میباشد.

تراکنش های ارز های دیجیتال پس از ثبت در بلاکچین صورت می گیرد و دیگر نیاز به کاغذ بازی های حوصله سر بر نیست.

این موضوع می تواند حائز اهمیت فروشندگان نیز باشد زیرا دیگر از آنها کلاه برداری نمی شود.

نتیجه گیری

اینها تنها گوشه ای از ویژگی های ارز های دیجیتال بود البته معایبی نیز به این ارز ها وارد است که منتقدان این ارز ها آن هارا خیلی بزرگ جلوه داده اند اما همه ما میدانیم که جهان به دوره ای جدید وارد شده است و دیگر وقت از دست دادن زمان نیست پس پیشنهاد یک عقل سلیم این است که همراه با تکنولوژی پیشرفت کنیم.

بیشتر بدانید

طلا یا ارز دیجیتال ؟ کدام بهتر است

امنیت خرید ارز های دیجیتال

هاوینگ چیست؟

تتر چیست؟

وب مانی چیست؟

پی اس ووچرز چیست؟

ریپل چیست؟

تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش

فرق اتریوم و بیت کوین