تتر چیست ؟ بحث ما در این مقاله در مورد این ارز دیجیتال می باشد. همانطور که میدانید تتر نیز یکی از ارزهای دیجیتالی است که در بازار خریدو فروش میشوند، برای اینکه بهتر با این ارز دیجیتال آشنا بشوید با ما همراه باشید.

مفهوم ساده تتر

تتر یک ارز دیجیتال است که به عنوان یک دلار آمریکا به حساب می رود با توجه به اینکه تتر یک دلار آمریکا محسوب می شود به همین خاطر کاربران نام مستعار این ارز را «سکه پایدار» گذاشته اند. جالب است که بدانید تتر برای اولین بار توسط شرکتی در هنگ کنگ به ثبت رسیده است و تاکنون با شرکت های بزرگ ایالات متحده در حال همکاری است.

داستان شکل گیری تتر

تتر در سال 2015 با نام realcoin  تاسیس و نامگذاری شد و امروزه با ارزش 2میلیارد دلار به نام usdt در گردش است. این ارز امروزه توسط شرکت tether limited که در جزایر ویرجین بریتانیا قرار دارد صادر میشود. این شرکت دارای تیم مدیریتی مشابه با بیتفینکس است، بیتفینکس یک صرافی دیجیتال در هنگ کنگ است. این صرافی یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان است. ژان ولدر مدیر عامل هر دو شرکت بیتفینکس و تتر است و فیلیپ پاتر مسئول اصلی امور استراتژیک هر دو شرکت است. شاید برایتان جالب باشد که این ارز دیجیتالی با هک شدن 31میلیون دلاری ضربه شدیدی خورد اما این هک نتوانست پایان تتر باشد.

تتر چیست؟

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

کاربرد تتر

در اصل موارد مربوط به خرید و فروش ارز دیجیتال برای معامله گران است.

از کاربردهای دلار تتر با توجه به ثابت بودن قیمت آن نسبت به دلار، نقل و انتقال کم هزینه پول برای اهداف تجاری است. در واقع شما می‌توانید به جای انجام حواله از طریق بانک‌ها و صرافی که هزینه و کارمزد بسیار زیادی بابت این کار از شما طلب می‌کنند با خرید تتر و دریافت آدرس کیف پول فردی که قصد انجام معامله با او را دارید، با هزینه‌ای بسیار کم میزان پول مورد نظر خود را راحت تر و در زمان کمتر  انتقال بدهید.

برای دانستن مطالب بیشتر سایت ما، Arz8x.com را دنبال نمایید.

تتر برای چه کسانی مناسب

این ارز دیجیتال برای کسانی مناسب می باشد که شامل موارد زیر می باشد:

  1. کاربران حقیقی
  2. بانک ها و شرکت های حقوقی
  3. اهمیت تتر برای کاربران

کاربران حقیقی

طبق گفته ماتی گرینسپن، تحلیلگر بازار eToro، هرکسی که در برخی از صرافی های بزرگ معامله میکنند مناسب است.

بانک ها و شرکت های حقوقی

کاری که صرافی مانند بیتفینکس انجام می‌دهد، نگهداری دارایی مشتریان به صورت USDT به جای دلار آمریکا است. بنابراین اگر کسی بخواهد پول خود را از یک صرافی مانند بیتفینکس دریافت کند و آنها به علت نوسانات شدید بازار شرایط خرید و فروش دیگر ارزهای دیجیتالی را نداشته باشند این داد و ستد از طریق تتر انجام می‌گیرد. بسیاری از صرافی های ارزهای دیجیتال برای کار کردن با بانک های سنتی با مشکلات بسیاری روبرو هستند. بانک هایی که نسبت به ارزهای دیجیتالی بسیار محتاطانه عمل می‌کنند. تتر یک جایگزین پایدار برای دلار است که به علت پایین بودن نوسانات این ارز به صرافی های و کاربران پیشنهاد داده شد.

استفاده از تتر

اهمیت تتر برای کاربران

همانگونه که در مطالب بالا اشاره کردیم به دلیل اینکه تتر به عنوان یک دلار آمریکایی محسوب میشود و کاربران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جلب کرده است و عمدتا اهمیت زیادی برای آنان دارد. از آنجا که بسیاری از بانک های بزرگ نیز از این ارز برای تبادل و تراکنش استفاده میکنند انتظار دارند که دیگر بحث هک و نفوذ امنیتی این ارز و سیستم را تهدید نکند چرا که اگر چنین اتفاقی رخ دهد باعث اختلال در سیستم بانک ها و شرکت های بزرگ میشود.

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

کاهش قیمت tether

و اما نگرانی هایی برای کاربران در مورد این ارز دیجیتال وجود دارد.

دلیل نگرانی کاربران در مورد تتر

شرکتی که تتر را کنترل می‌کند، قصد دارد ذخایر دلاری آمریکا را برای حمایت از تمام تترهایی که صادر شده اند، حفظ کند، مانند ذخایر دلاری فدرال که با طلا پشتیبانی می‌شود.

در تئوری، دارندگان تتر می‌توانند یک USDT را به Tether Limited برابر با یک دلار آمریکا بفروشند.

اما بر اساس هراسی که در جامعه‌ی کاربران ارزهای دیجیتالی ظهور کرده است، گمان می‌رود که شرکت Tether Limited ذخایر کافی دلاری را برای پشتیبانی از تمام تتر های در گردش ندارد. ترس اصلی از این نکته است که فروپاشی قیمت تتر نیز ممکن است موجب سقوط قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی شود که مردم  آن ارزها را با USDT معامله می‌کرده اند. اگر این ارز دیجیتال از دلار جدا شود، باعث مشکلات بسیاری برای صرافی هایی که از آن به عنوان یک میانبر برای بودجه مشتری استفاده می‌کنند، روبرو خواهند شد. این امر به طور بالقوه می‌تواند مسائلی مربوط به نقدینگی را ایجاد کند و در بدترین حالت، آنها را مجبور به جلب سرمایه اضافی کند.

نگرانی تتر

پاسخ به این فرضیه:

Tether Limited تمامی اتهامات علیه آن را رد کرده است و اصرار به دارا بودن ذخایر دلاری به عنوان پشتوانه‌ی تمامی تترهای در گردش دارد و اعلام کرد که از این ذخیره‌ی دلاری به درستی استفاده می‌شود.

این شرکت در بیانیه ای در ماه دسامبر اعلام کرد که از سوالات و شکایات در سراسر جامعه آگاه است.

جنبه مثبت

جنبه مثبت ارز تتر برای کاربران این است که این ارز به دلیل اینکه به عنوان دلار آمریکا محسوب میشود ارزش ثابتی دارد و دیگر نگران متضرر شدن از جنبه های ارزی نیستند و دقیقا به همین علت کاربران حقیقی و حقوقی زیادی را به خود جلب کرده است.

نتیجه گیری در مورد tether مفهوم کلی

نتیجه گیری

اگر مطالب را به خوبی مطالعه کرده باشید به این نتیجه میرسیم که تتر ارز مناسبی برای خرید و فروش است و جای ابهامی در استفاده از آن نیست هرچند که فرضیه هایی برای ناکارامد بودن این ارز ارائه میشود اما همه این فرضیه ها توسط مدیریت این ارز رد میشود و بزای همه این فرضیه ها پاسخ هایی ارائه داده اند.

بیشتر بدانید

بیت کوین چیست؟

پی اس ووچرز چیست؟

ارز دیجیتال چیست؟

پرفکت مانی چیست؟

ووچر پرفکت مانی چیست؟

آموزش حساب پرفکت مانی + آشنایی با آن

آموزش تصویری شارژ کردن حساب پرفکت مانی