تاریخچه بیت کوین کش که درباره این ارز دیجیتال اطلاعات زیادی گفته شده است و ما در این سایت از خود بیت کوین کش گرفته تا کیف پول های معرفی شده این ارز دیجیتال گفته ایم. بیت کوین کش که از بیت کوین جدا شد تا یک ارز دیجیتال محبوب دیگر شناخته شود، تاریخچه این ارز دیجیتال را ما در این مقاله به شما می گوییم.

تاریخچه پیدایش (BCH)

در پیدایش بیت کوین که هدف آن همتا به همتایی در شبکه برای تبادل اطلاعات مورد استفاده قرار می گرفت، بیت کوین کش هم این هدف را دنبال می کند که کسانی که آن را توسعه داده اند به آن معتقدند. اما با افزایش پذیرش ارین ارز دیجیتال (بیت کوین) که باعث شد قیمت بالا بره و بعنوان یک ارزش جهانی تبدیل شد تعداد تراکنش ها بیشتر شد و بلاک چین ها بدلیل محدودیتی که بلاک بیت کوین داشت در مقیاس پذیری با مشکل مواجه شد و تراکنش ها باید در صف انتظار قرار می گرفتند تا تایید شوند. این دلیل باعث شد که کارمزد تراکنش ها و زمان تایید به شدت افزایش یابد زیرا بلاک ها این مشکل را نمی توانستند کنترل و مدیریت کنند.

تاریخچه بیت کوین کش

پیدایش بیت کوین کش

قوانین بیت کوین درباره محدودیت

همانطور که گفتیم سایز بلاک ها محدود است حدودا 1 مگابایت را شامل می شود.

یعنی حدود 4,000 تراکنش در خود ذخیره می کند.

برای دانستن مطالب بیشتر در سایت Arz8x.com عضو شوید.

پس نتیجه میگیریم که هر ده دقیقه یک بلاک تنها یکبار ساخته می شود که شبکه نمی تواند در هر ثانیه بیش از 7 تراکنش انجام دهد. حتی برای بهبود این مشکل که اندازه هر بلاک را 8 الی 32 مگابایت افزایش دهند افرادی این پیشنهاد را دادند که با این راه حل بلاک چین بیت کوین امکان پردازش تعداد زیادی تراکنش خواهد داشت.

سافت فورک

معنی و مفهوم سافت فورک این است که هنگامی که در بلاک چین بروز رسانی می شود با نسخه های قدیمی سازگاری پیدا می کند. مثال: سازگاری فایل ورد ساخته شده در word2016 که با برنامه word2003 آن را اجرا می کنید. در بیان کلی بروزرسانی که روی بلاک چین صورت می گیرد که افراد این بروز رسانی را هم انجام ندهند می توانند روی شبکه فعالیت کنند.

برای خرید ارز دیجیتال در سایت Arz8x.com عضو شوید.

هارد فورک

تغییر در قوانین بلاک چین که نسخه های قدیمی برای سازگاری نمی توانند سازگار شوند و همچنین در شبکه فعالیت کنند. به همین خاطر برای اینکه در شبکه فعالیت کنید مجبور به بروز رسانی خواهید شد. هارد فورک باعث تولد یک کوین جدید نمی شوند، این کار باعث می شود که عده ای که از نسخه قدیمی استفاده می کنند یک بلاک چین و سکه جدیدی ساخته خواهد شد.

برای آگاهی از اخبار جدید در تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

حامیان بیت کوین کش

حامیان بیت کوین کش
دو نفر سمت راست حامیان و مبلغان بیت کوین در کنار وو جیهان بنیانگذاران بیت مین که دو رهبر اصلی بیت کوین کش بودند.

از حامیان اصلی و اولیه بیت کوین که می توان گفت: هایپو یانگ(Haipo Yang)، راجر ور(Roger Ver) و وو جیهان می باشند.

این افراد به دنبال افزایش اندازه بلاک بیت کوین بودند که پایبند آرمان ساتوشی ناکاموتو بودند.

فورک در فورک

فورک شدن بیت کوین کش

پس از تولید بیت کوین کش که حدود یک سال بعد بر سر اندازه بلاک اختلاف هایی پدید آمد که بیت کوین کش هم دچار هاردفورک کرد. بیت کوین کش چهارمین ارز دیجیتال برتر بازار که در روز 15 نوامبر سال 2018 تبدیل به دو نسخته رقیب یعنی Bitcoin Cash ABC و Bitcoin SV شد. که بر اثر ختلاف نظر راجر ور و کریگ رایت به همراه چند مهره مرتبط به بیت کوین کش درباره آینده این ارز دیجیتال رخ داد.

این اختلاف باعث فورک شدن بیت کوین کش شد.

بیشتر بدانید :

تفاوت بیت کوین و اتریوم

فرق بیت کوین و بیت کوین کش

زی کش پیست؟

ووچر پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی چیست؟نحوه خرید آن