بیت گلد ( Bit gold )، با سلام خدمت کاربران گرامی سایت ارز 8ایکس امیدواریم که حالتان خوب باشد  امروز با موضوع ارز دیجیتال بیت گلد در خدمتتان هستیم ،درابتدا برای اشنایی بیشتر با این ارز تعاریف مربوط به این ارز را خدمتتان ارائه میدهیم.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

 • بیت کوین گلد چیست؟
 • روش کار Bitcoin Gold
 • روش استخراج Bitcoin Gold
 • کیف پول ها
 • بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) در صرافی ها
 • صرافی ها
 • آینده بیت کوین گلد
 • خطر حمله ۵۱ درصدی

بیت کوین گلد چیست؟

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) یک ارز دیجیتال متن باز و یک انشعاب (هارد فورک) از ارز دیجیتال بیت کوین است. هدف از ایجاد این ارز رمزپایه، بازگرداندن قابلیت استخراج از طریق کارت های گرافیکی (GPU) به جای استفاده از ماینر های تخصصی ASIC است.

این ارز دیجیتال در جایگاه بیست و هفتم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

روش کار Bitcoin Gold

فرآیند استخراج که بخش مرکزی پردازش بیت کوین بشمار می آید، توسط تعداد محدودی از تولید کنندگان تجهیزات سخت افزاری کنترل می شود که محصولات خود را در اختیار استخراج کنندگان صنعتی قرار می دهند. این انحصار طلبی به همراه تمرکز فرآیند استخراج، باعث نابود شدن یکی از ارزش های اصلی بیت کوین یعنی تمرکز زدایی می گردد. استفاده از GPU و مقاومت در برابر ASIC ها یک راه حل ایده آل از سوی بیت کوین گلد است؛ زیرا کارت های گرافیکی در همه جا قابل استفاده هستند و هر کسی می تواند با کامپیوتر یا لپ تاپ خود از طریق آنها شروع به استخراج ارزهای رمزنگاری شده نماید.

روش استخراج Bitcoin Gold

اول باید به یک استخر استخراج بپیوندید.

حدود 10 گزینه پیش رو دارید که pool gold محبوب ترین گزینه است. سپس نرم افزار استخراج را از استخری که به آن پیوسته اید دانلود کنید. Pool gold نرم افزارهای استخراج برای NVIDIA و Radeon دارد. اگر کیف پول BTG ندارید، یکی بسازید. می توانید از BTGWallet online، کیف پول اصلی بیت کوین گلد یا هر صرافی ای که از BTG پشتیبانی کند استفاده کنید.

روش استخراج Bitcoin Gold

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال پی اس ووچرز و غیره در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود است. Arz8x.com

کیف پول ها

ارز دیجیتال بیت گلد دارای چند کیف پول می باشد که ما در اینجا فقط آن ها را برای شما نام می بریم.

کیف پول های ارز دیجیتال بیت گل شامل:

 1. Bitcoin Core
 2. Electrum
 3. Mycelium
 4. hardware wallets
 5. paper wallets

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) در صرافی ها

یکی از مهم ترین عوامل برای تمام ارزهای دیجیتال که موفقیت کوتاه مدت و بلندمدت آنها را تعیین می‌کند، موجود بودن آنها در صرافی های ارز دیجیتال است. کاربران باید در صرافی ها به ارزهای دیجیتال مورد نظر دسترسی داشته باشند تا به تراکنش آنها بپردازند.

موضوع: بیت گلد ( Bit gold ) چیست؟ همه چیز در مورد آن

طبق مطالب منتشر شده در وبسایت بیت کوین گلد، تا ماه مارس ۲۰۱۸، این ارز دیجیتال در صرافی های بیت هامب، بیتفینکس، بایننس، بیترکس، HitBTC، آپهولد، یوبیت، Gate.io، چنجلی، شیپ شیفت، بیت بی، آبوکوینز، Change Now، اورکوین، تیداکس، بیت سِین، بیت استارکس، QuadrigaCX، Cex.io، OKEx، انیبیتز، بست ریت، بیت مارکت، اینداکوین، کوین سوییچ و اونوکوین در حال معامله بوده است. در آینده نزدیک نیز صرافی های بیشتری بیت کوین گلد را ارائه خواهند داد. این ارز دیجیتال هم چنین از طریق چندین خدمات کیف پول نظیر کیف پول ترزور، کیف پول لجر، اکسدس، کوینومی، بیت پای، گواردا، فری والت، BTGWallet و Kasse در دسترس می‌باشد. طبق مطالب موجود در وبسایت بیت کوین گلد، این ارز دیجیتال تا ماه ژانویه ۲۰۱۸ در ۴۶ بازار و ۲۶ صرافی لیست شده است.

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) در صرافی ها و کیف پول

صرافی ها

صرافی های موجود برای خرید و فروش ارز های دیجیتال بیت گلد عبارت اتند از:

 1. YoBit
 2. Trade Satoshi
 3. TDAX
 4. OKEx
 5. Negocie Coins
 6. Kucoin
 7. Huobi
 8. HitBTC
 9. Gate.ioExrates
 10. DSX
 11. Coinone
 12. CEX.IO
 13. Bittrex
 14. Bitsane
 15. Bithumb
 16. Bitfinex

موضوع: بیت گلد ( Bit gold ) چیست؟ همه چیز در مورد آن

همچنین برای خرید و فروش ارز های دیجیتال می توانید در صرافی ما سایت ارز 8 ایکس عضو شوید و از اپلیکشن موجود در گوگل پلی استفاده نمایید.

آینده بیت کوین گلد

طبق مطالب موجود در وبسایت بیت کوین گلد، این ارز دیجیتال برنامه های بلندپروازانه ای برای گسترش در آینده دارد. برای مثال در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، هدف بیت کوین گلد شامل یکپارچگی کتابخانه متن باز آن با BitcoinJS، BitcoinJ و CoPay و هم چنین همکاری های آکادمیک و دانشگاهی و طراحی و برندینگ می‌باشد.

آینده بیت کوین گلد

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

خطر حمله ۵۱ درصدی

ادوارد ایسکرا (Edward Iskra) مدیر انجمن های Bitcoin gold اعلام کرد این ارز دیجیتال با حمله ی دوباره خرج کردن مواجه شده است. گزارش ایسکرا حاکی از آن است که فردی کنترل بیش از نیمی از نرخ هش (hash rate) بیت کوین گلد را به دست آورده است و در حال دو بار خرج کردن سکه هایش است. از آن جا که یک مهاجم فقط می تواند سکه های خودش را خرج کند و نمی تواند سکه های جدید را جذب کند این حمله تا اندازه ای محدود خواهد بود.