ارز دیجیتال چین لینک ( ChainLink )، با سلام خدمت کاربران عزیز در این مقاله درباره ارز دیجیتال چین لینک بحث خواهیم کرد.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

  • ارز دیجیتال چین لینک چیست؟
  • توکن ارز دیجیتال چین لینک(chainlink)چیست؟
  • اوراکل چیست؟(ارز دیجیتال چین لینک ( ChainLink ))
  • قراردادهای هوشمند چیست؟
  • ختم کلام

ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

ارز دیجیتال چین لینک(chainlink)یک پروژه بلاکچین است که هدف آن ایجاد پل ارتباطی بین خدمات پرداخت مانند PayPal و Visa ، بانک هایی مانند HSBC و Wells Fargo و بلاک چین هایی مانند اتریوم و بیت کوین است. این در سال 2015 ایجاد شد و نشانه های ERC-20 LINK آن در طی فروش توکن ICO در سال 2017 به مردم ارائه شد. ارز دیجیتال(chainlink) یک پلت فرم اوراکل بلاکچین است که به برنامه ها و داده های دنیای واقعی و یک API متصل می شود.

Chainlink در ابتدا SmartContract نام داشت و هدف آن از بین بردن شکاف بین بلاکچین و سیستم های قدیمی است.

پردازش درون زنجیره ای شامل قراردادهای هوشمند با پارامترهای مشخص شده در توافق نامه سطح خدمات (SLA) است.

داده های اوراکل برای جلوگیری از دستکاری جمع شده و تأیید می شوند و پاداش های سخنرانی با LINK ، رمز بومی ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) اتریوم به آنها تعلق می گیرد.

ارز دیجیتال(chainlink) در حال حاضر در زنجیره بلوک اتریوم قرار دارد و از اتصال به سایر dApp های اتریوم پشتیبانی می کند. این برنامه به زودی از بلاکچین های بیشتری پشتیبانی خواهد کرد ، زیرا قابلیت همکاری مرکزیت کل پروژه است. سرگئی ناذروف بنیانگذار است و او در حال حاضر با شبکه پرداخت SWIFT در اوراکل هوشمند SWIFT کار می کند. بازارهای اوراکل مانند ارز دیجیتال (chainlink) و Augur داده های دنیای واقعی را با فناوری بلاکچین ترکیب می کنند تا امکانات جدیدی را ایجاد کنند.

برخی معتقدند که این تکامل طبیعی ارزهای رمزپایه و قراردادهای هوشمند است.

قبل از بررسی اینکه آیا پول لازم برای نگه داشتن چسب برای جمع کردن سایر موارد وجود دارد.

بیایید LINK ، رمز اختصاصی اتریوم را برای سیستم عامل ارز دیجیتال (chainlink) مرور کنیم.

توکن ارز دیجیتال چین لینک(chainlink)چیست؟

به منظور جبران نیازهای خارج از زنجیره سیستم ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) ، رمز LINK به عنوان ارز انتخابی برای پرداخت به اپراتورهای Node ایجاد شده است. طبق گفته توسعه دهندگان ، رمز LINK برای انجام این عملکرد مورد نیاز است ، تقاضا و ارزش توکن ها با تعداد اپراتورهایی که خدمات خارج از زنجیره ای به سیستم ارائه می دهند ارتباط مستقیم دارد. از آنجایی که از نشانه های LINK به عنوان ارز در بستر ارز دیجیتال (chainlink) استفاده می شود ، هرچه استفاده از پلتفرم ارز دیجیتال (chainlink) بیشتر باشد ، از نشانه های LINK با ارزش تری برخوردار است. برخی از مفسران اظهار کرده اند که رمز LINK یک عنصر غیر ضروری برای پروژه است ، زیرا سایر ارزهای رمزپایه برای تأمین خسارت به اپراتورها کاملاً مناسب هستند و خود اوراول انگیزه ای برای حفظ شبکه و دسترسی ثابت به داده های خود دارند.

بخشی از شبکه ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) سیستم شهرت آنهاست.

ارائه دهندگان گره با مقدار بیشتری LINK قفل شده باید با قراردادهای بزرگتر پاداش بگیرند.

اگر آنها نتوانند اطلاعات دقیق ارائه دهند ، در صورت کسر نشانه ها مجازات می شوند. این یک سیستم عالی برای دارندگان رمز به نظر می رسد.

زیرا هرچه تعداد توکن ها در قرارداد بسته شود ، عرضه کمتر و در نتیجه قیمت بالاتری باید داشته باشد.

بیشتر بدانید

به نظر واضح است که آزمایش تورم اینکه آیا نشانه های LINK برای عملکرد صحیح سیستم ضروری است یا خیر ، با فعال شدن سیستم ، آشکارتر می شود و براساس تعداد اپراتورهای گره ای است که به شبکه می پیوندند. اگر فقط مقدار کمی جذب سیستم شود ، مقدار رمز کمتر است. با قضاوت شرکایی که پیش از فعال شدن شبکه اصلی اعلام نشده بود ، باید از روز اول استفاده قابل ملاحظه ای از شبکه وجود داشته باشد که با ورود بیشتر شرکت ها رشد خواهد کرد.

اوراکل چیست؟ (ارز دیجیتال چین لینک ( ChainLink ))

اوراکل ضروری است زیرا زنجیره بلوک نمی تواند به طور مستقیم به داده های خارج از شبکه آنها دسترسی پیدا کند. Oracles به عنوان یک “عامل” تعریف می شود که وقایع دنیای واقعی را پیدا و تأیید می کند و این اطلاعات را به زنجیره بلوکی ارسال می کند تا در قراردادهای هوشمند استفاده شود. این داده های خارجی را فراهم می کند که برای تحقق قراردادهای هوشمند در هنگام دستیابی به شرایط از پیش تعیین شده (مانند احتمالاً پرداخت دریافتی یا نوسان قیمت) لازم است.

اوراکل چیست؟ (ارز دیجیتال چین لینک ( ChainLink ))

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال ووچر پرفکت مانی در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکیشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

قراردادهای هوشمند چیست؟

قراردادهای هوشمند که برای اولین بار در سال 1993 تصور شد.

برنامه های رایانه ای هستند که در زیرساخت های غیرمتمرکز مانند بلاکچین اجرا می شوند.

در حالی که یک قرارداد استاندارد شرایط حاکم بر رابطه ای را توصیف می کند که توسط قانون قابل اجرا هستند ، قراردادهای هوشمند رابطه قراردادی را با کد رمزنگاری اجرا می کنند. قراردادهای هوشمند با برقراری یک شرایط خاص و پس از اجرای یک قرارداد هوشمند ، واقعیت وجود آن در یک شبکه غیرمتمرکز به این معنی است که هیچ طرفی نمی تواند کد خود را تغییر دهد یا در اجرای آن دخالت کند.

با جلوگیری از تغییر ، قراردادهای هوشمند همه طرفین را به یک توافق نامه منعقد می کند.

بنابراین نوعی رابطه ایجاد می کند که به اعتماد به یک طرف اعتماد نمی کند.

با این حال ، طبق گفته توسعه دهندگان ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) ، اشکالاتی در ساختار فعلی قراردادهای هوشمند در بلاکچین وجود دارد. به عنوان مثال ، با توجه به اینکه قراردادهای هوشمند مبتنی بر اطلاعاتی است که بر روی یک بلاکچین ایمن شده اند و به دلیل روشی که در مورد داده های معاملات مبتنی بر بلاکچین توسط معدنچیان اتفاق نظر حاصل می شود ، قراردادهای هوشمند قادر به تعامل با منابع خارجی مانند فید داده نیستند. ، API یا سیستم های بانکی سنتی. راه حل این مشکل به طور سنتی استفاده از میان افزار بلاکچین به نام “اوراکل” است. ارز دیجیتال (chainlink) یک شبکه اوراکل امن پیشنهاد می کند که با استفاده از فناوری بلاکچین کاملاً غیرمتمرکز است و امکان اتصال بین قراردادهای هوشمند و منابع خارجی (یا خارج از زنجیره) را فراهم می کند.

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

ختم کلام

ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) امیدوار است که چسبی باشد که تمام بلاک چین ها و سایر فناوری ها را در کنار هم نگه دارد. استفاده از گره های اوراکل برای اتصال API های خارجی به بلاکچین امکان ارتباط بین داده ها ، مالی و سایر سیستم عامل ها را فراهم می کند. ارز دیجیتال (chainlink) در حال حاضر به عنوان بتا در بلاکچین اتریوم وجود دارد و موفقیت آن به این ملفه های اصلی که در شبکه اصلی کار می کنند بستگی دارد.

Oracles را می توان از هر API ایجاد کرد تا یک گره ایجاد کند.

عملگرهای گره با ارائه خدمات و داده های خارج از زنجیره در LINK جبران می شوند.

ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) با شبکه SWIFT همکاری می کند تا درنهایت پرداخت ها را در بستر بلاک چین خود ادغام کند. سوئیفت بیش از 11000 تجارت در سراسر جهان را به هم متصل می کند. ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) در حال حاضر در مرحله بتا است ، بنابراین هیچ یک از عملکردهای آن (و نه رمز LINK) تأیید نشده است. انتظار می رود شبکه اصلی آن در سال 2019 راه اندازی شود. اگر شبکه اصلی طبق وعده ارائه شود ، یک بلاک چین لاغر و قدرتمند خواهد بود. نیازی نیست که یک قاتل اتریوم باشد – در واقع ، هرچه ارزهای رمزپایه و بلاکچین بیشتر در بازار وجود داشته باشد.

از نظر تئوری ارز دیجیتال چین لینک(chainlink) بسیار مفیدتر می شود.