ارز دیجیتال نم ، با سلام خدمت کاربران گرامی در این مقاله میخواهیم ارز دیجیتال نِم را برایتان توضیح دهیم همانگونه که در جریان هستید ارز های دیجیتال فراوانی وجود دارند که ما حتی اسم آن ها را هم نشنیده ایم شما میتوانید با خواندن مقاله های ما بیشتر ارزهای دیجیتال را بشناسید و ما طبق روال در این مقاله در ابتدا به تعریف مفاهیم مربوط به موضوع میپردازیم.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

 • ارز دیجیتال نم (nem) چیست؟
 • داستان شکل گیری ارز دیجیتال نم
 • چگونه ارز نم (nem) استخراج کنیم؟
 • “سیستم دارایی هشمند” به چه معناست؟
 • چرا از نم استفاده کنیم؟
 • کیف پول ارز NEM

ارز دیجیتال نم (nem) چیست؟

نِم اولین بلاکچین با سیستم “دارایی هوشمند” در دنیاست. این پروژه یک پلتفورم جهانی است که متدی را برای ایجاد و حفظ یک  دفتر کل  ایمن برای ثبت تراکنش های مالی  ارائه کرده است. تکنولوژی بلاکچین نِم پتانسیل آن را دارد تا گستره ی وسیعی از سیستم های ردیابی تراکنش و همچنین دفتر های کل را به شکل فوق العاده ای ساده و ایمن گرداند. نم یک رابط کاربری API سازگار را ارائه کرده که میتواند با تمام زبانهای برنامه نویسی استفاده شود. با در نظر داشتن سفارشی سازی مدولار و به لطف “سیستم دارایی هوشمند” خود،  نم طوری طراحی شده که قابلیت استفاده در تقریبا تمام اپلیکشین ها را دارد.

داستان شکل گیری ارز دیجیتال نم

شبکه NEM توسط یکی از کاربران انجمن بیت کوین تاک با نام کاربری «UtopianFuture» بنیانگذاری شد. این ارز در ۳۱ مارس ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرده است و در این مدت پیشرفت های زیادی داشته است. تفاوت بزرگی که ارز NAM با ارز‌های دیگر مانند لایت کوین و… دارد این است که کدهای بلاک چین این ارز به صورت 100 درصد اختصاصی هستند. هدف NAM این است که به عنوان یک وسیله مبادله رایج در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد و بتواند میزبان پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین دیگر روی بلاک چین خودش باشد. یکی از قابلیت‌های جالب نم سرعت بالا و کارمزد پایین تراکنش‌ها است.

موضوع: ارز دیجیتال نم چیست؟ ارز شبکه نم چیست؟

در حال حاضر فقط حدود ۲۰ ثانیه برای تایید هر تراکنش نم زمان نیاز است و گفته می‌شود که این شبکه توانایی انجام ۳۰۰۰ تراکنش در ثانیه را دارد. با داشتن سرمایه ای معادل 2 میلیارد دلار، از تاریخ اکتبر 2017، نم جایگاه هفتم در بین بزرگترین ارزهای دیجیتال دنیا را به خود اختصاص داده است.

داستان شکل گیری ارز دیجیتال نم

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

چگونه ارز نم (nem) استخراج کنیم؟

اول از همه یادتان باشد که در شبکه نم مفهوم استخراج کننده وجود ندارد. در نم از دو مفهوم‌ هاروست و ‌هاروستر استفاده می‌شود. به عمل تایید تراکنش ها در شبکه نم (NEM) هاروست ( درو کردن) گویند و معادل کلمه ماینینگ در شبکه بیت کوین است. به کسانی که هاروست انجام می دهند هاروستر( دروگر) می گویند. کارکرد بنیادین نم در حقیقت استفاده از چیزیست که شرکت آن را “سیستم دارایی هوشمند” می نامند. به طور خلاصه، این سیستم به کاربران امکان استفاده از یک بلاکچین سفارشی سازی شده بر مبنای نیاز قراردادهای هوشمند خود را می دهد.

“سیستم دارایی هشمند” به چه معناست؟

دارایی هوشمند در واقع چیزی است که نم از طریق آن داده های مربوط به معاملات تجاری را مدسرست میکند. “دارایی هوشمند” در واقع چیزیست که به شما قدرت استفاده از نم را به گونه ای می دهد که گویی یک بلاکچین مخصوصی است که برای مدیریت دارایی های شما ساخته شده است.

موضوع: ارز دیجیتال نم چیست؟ ارز شبکه نم چیست؟

"سیستم دارایی هشمند" به چه معناست؟ ارز دیجیتال نم

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

برای دانستن مطالب بیشتر سایت ما، Arz8x.com را دنبال نمایید.

چرا از نم استفاده کنیم؟

برای استفاده از ارز دیجیتال نم می توان چندید دلایل خاصی را بیان کرد که این دلایل شامل:

 • نم هزینه ی تراکنش بسیار پایینی معادل 0.01% دارد
 • نم بسیار مقیاس پذیر است
 • نم از روش های کشت منحصر به فردی استفاده می کند
 • نم 100 درصد قابل ردیابی است
 • نم انرژی کمتری مصرف می کند
 • ارز نم تورم ندارد
 • تمرکز نم بر روی خرده فروشی نیست

کیف پول ارز دیجیتال نم (NEM)

شما می توانید از سایت رسمی ارز NEM کیف پول رسمی آن را هم دانلود کنید در غیر این صورت می توانید از سایر کیف پول ها استفاده کنید.

کیف پول ارز دیجیتال نم (NEM)