ارز دیجیتال نانو، با سلام خدمت کاربران ارز دوست ارز 8 ایکس امیدواریم که اموزش های ما تا کنون برایتان مفید واقع شده باشد . امروز با بحث ارز های دیجیتالی که به نانو معروف هستند بحث خواهیم کرد ما به خاطر اینکه به چیستی این عبارت برسیم به تعاریفی میپردازیم.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

 • ارز دیجیتال چیست؟
 • ارز دیجیتال نانو چیست؟
 • ارز دیجیتال نانو چگونه به وجود آمد؟
 • نحوه کارکرد ارز دیجیتال نانو چگونه است؟
 • کیف پول ارز نانو
 • کیف‌پول سخت‌افزاری لجر نانو اس
 • کیف‌پول‌های رسمی نانو
 • مزیت‌ های استفاده از ارز دیجیتال نانو

ارز دیجیتال چیست؟

ارز‌های دیجیتال همانطورکه از نامشان هم مشخص است با ارز‌های بانکی (فیات) که امروزه می‌شناسیم متفاوت هستند و به‌صورت دیتا‌های دیجیتال مبادله میشوند. ارز های دیجیتال در چند سال اخیر فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشته‌اند و این موضوع افراد بیشتری را در سراسر دنیا به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقمند کرده است.

ارز دیجیتال نانو چیست؟

نانو یک کریپتوکارنسی با تبادلات تقریباً آنی و بدون کارمزد شبکه است که به‌جای استفاده از تکنولوژی بلاکچین از نوع تغییر یافته بلاکچین به‌نام بلاک لتیس (block lattice) استفاده می‌کند. این کوین در ابتدا با نام Raiblocks معرفی شد و در تغییر نامی که اتفاق افتاد از Raiblocks به نانو (Nano) تغییر نام داد. در نانو خبری از ماینینگ وجود ندارد و تمام ۱۳۳,۲۴۸,۲۹۰ کوین آن از ابتدا عرضه شده است. رمزارز نانو (NANO) یک هدف ساده دارد: جایگزینی رمزارزها به جای ارزهای رایج، به منظور تامین نیازهای مالی مردم جهان. هدفی که تقریبا با اهداف بیت کوین و تعدادی دیگر از رمزارزها یکسان است. اما بر خلاف بیت کوین، نانو به دنبال دستیابی به سرعت بیشتر در پردازش تراکنش‌هایش است و سیستم آن از این لحاظ انعطاف پذیری بیشتری دارد.

ارز دیجیتال نانو چگونه به وجود آمد؟

در سال ۲۰۱۵ یک مهندس نرم افزار به نام کالین لاماهیو پروژه ای به نام «ری بلاکس» (RaiBlocks) را به دنیای دیجیتال معرفی کرد. اما این نام چندان به مذاق کاربران خوش نیامد و بنابراین تیم توسعه دهنده نام این رمزارز را به «نانو» تغییر داد؛ این تغییر نام نیز باعث افزایش چشمگیری در میزان تراکنش‌های روزانه این بلاک چین شد. در مواقعی امکان دارد از نانو به عنوان XRB یاد شود. عبارت XRB از زمانی که این پروژه هنوز ری بلاکس نام داشت باقی مانده است.

بنابراین استفاده از نام‌های XRB یا نانو فرقی ندارد و هر دو به یک رمزارز اشاره دارند. این رمزارز از همان ابتدا یک هدف داشت: انعطاف پذیر کردن کردن مقایس تراکنش‌های همتا به همتایی که در بلاک چین پردازش و ثبت می‌شوند. همان طور که می‌دانید عدم برخورداری از مقایس پذیری کافی و انعطاف پذیری اکنون مشکل اصلی بلاک چین‌های قدیمی‌تر مثل بیت کوین محسوب می‌شود.

ارز دیجیتال نانو چگونه به وجود آمد؟

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

نحوه کارکرد ارز دیجیتال نانو چگونه است؟

زمانی که با استفاده از یک رمزارز عادی تراکنش جدیدی ثبت می‌کنید، این تراکنش در بلاکی که اندازه و جای آن از قبل مشخص شده قرار می‌گیرد. اما با ساختار DAG شما قادر به مشاهده جداگانه هر کدام از تراکنش‌ها خواهید بود و ارتباط کلی تراکنش‌ها نیز به صورت کامل نشان داده می‌شود.

مزیت اصلی ساختار DAG قابلیت مقیاس پذیری عالی آن است؛ یعنی دقیقا همان چیزی که بلاک چین‌های سنتی به آن نیاز دارند. ضعف اصلی این ساختار نیز در میزان امنیت آن است و همان طور که مطلع هستید، بلاک چین به خاطر امنیتش شناخته می‌شود. نانو با ترکیب این دو سیستم توانسته از هر دو مزیت اصلی‌ها آن‌ها استفاده کند و ضعف‌هایشان را هم بپوشاند. بنابراین بلاک لاتیس به صورت همزمان از امنیت بالای بلاک چین،‌ هم چنین از مقیاس پذیری عالی DAG برخوردار خواهد بود. کارکرد نانو را می‌توان به زبان ساده اینگونه توضیح داد: شبکه نانو داده‌های تراکنش‌های ورودی و خروجی را در بلاک‌های مخصوص هر کاربر ذخیره می‌کند. بنابراین هر کاربر با داشتن بلاک چین شخصی، کیف پولی همیشه به روز و امن خواهد داشت و بلاک چین اصلی نانو نیز با افت سرعت مواجه نخواهد شد.

کیف پول ارز نانو

علی‌رغم اینکه اکثر پلتفرم‌های صرافی کیف‌های پول الکترونیکی یا والت‌های مخصوص به خودشان را ارائه می‌دهند اما بهتر است برای جلوگیری از خطر هک شدن یا انسداد موجودی، نانو ها را در ولت شخصی نگهداری کنید.

 • کیف پول Natrium
 • کیف پول Magnumwallet
 • کیف کیف پول NanoVault
 • پول Brainblock

کیف‌پول سخت‌افزاری لجر نانو اس

این کیف پول بهترین گزینه برای ذخیره نانو های شما است. با استفاده از این کیف پول شما مالک حقیقی Nano ها خواهید بود و ریسک های نگهداری نانو در ولت های آنلاین را ندارد .Ledger Nano S از امنیت بالایی برخوردار بوده و استفاده از آن ساده است.

کیف‌پول‌های رسمی نانو

در وبسایت رسمی ارز دیجیتال نانو ۳ نسخه کیف پول آنلاین، کیف پول نسخه موبایل و کیف پول نسخه دسکتاپ نیز معرفی شده است که میتوانید برای استفاده از آن ها به این صفحه مراجعه کنید.

کیف پول های ارز دیجیتال نانو

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

برای دانستن مطالب بیشتر سایت ما، Arz8x.com را دنبال نمایید.

مزیت‌ های استفاده از ارز دیجیتال نانو

مزیت های استفاده از ارز دیجیتال نانو به چند موارد زیر تقسیم بندی شده است که عبارت اند از:

 1. استفاده آسان و کارمزد صفر
 2. سازگار با محیط زیست
 3. تراکنش‌های آنی
 • استفاده آسان و کارمزد صفر

طراحی خاص نانو استفاده از آن را آسان کرده است. این رمزارز روی انتقال پر سرعت دارایی تمرکز کرده و به همین دلیل تراکنش‌های شبکه آن بدون کارمزد انجام می‌شوند.

 • سازگار با محیط زیست

در حال حاضر بسیاری از رمزارزها امنیت شبکه‌هایشان را با استفاده از روش‌های پرمصرف تامین می‌کنند که با مصرف بالای انرژی برای محیط زیست گران تمام می‌شود. نانو از سیستم استخراج استفاده نمی‌کند و امنیت شبکه اش را با استفاده یک پروتکل توافق جمعی به نام ORV تامین می‌کند که به کم ترین میزان انرژی نیاز دارد.

 • تراکنش‌های آنی

تراکنش‌های نانو در کمتر از یک ثانیه تکمیل می‌شوند و دیگر خبری از زمان‌های تایید طولانی (که در بسیاری از رمزارزها مشاهده می‌شود) نیست.