ارز دیجیتال نئو ( NEO )، با سلام خدمت کاربران عزیز امروز درباره ارز دیجیتال نئو بحث خواهیم کرد. نئو یک ارز رمز و نسخه چینی اتریوم است که هدف آن پیاده‌سازی اقتصاد هوشمند عنوان شده که این کار را با تبدیل دارایی‌های کنونی به دارایی‌های دیجیتال و ایجاد هویت دیجیتالی انجام می‌دهد.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

 • ارز دیجیتال نئو چیست؟
 • ارز دیجیتال نئو چگونه شکل گرفت؟
 • ارز دیجیتال نئو چگونه کار می‌کند؟
 • ارز دیجیتال نئو چه ویژگی های دارد؟
 • ارز دیجیتال نئو چه معایبی دارد؟
 • چگونه ارز دیجیتال نئو (NEO) بخریم؟
 • کیف پول های نئو

ارز دیجیتال نئو چیست؟

نئو اغلب به عنوان “اتریوم چینی” و یا “قاتل اتریوم” شناخته می شود. در این مقاله من از این عناوین برای این ارز استفاده نمی کنم چرا که به نظرم هر ارزی سرنوشت خودش را دارد و نئو نیز از این قضیه مستثنی نیست! نئو اولین ارز دیجیتالی است که به صورت غیر متمرکز و متن باز در چین شروع به کار کرد. ارز دییجتال نئو یک توکن دیگر به نام GAS دارد که در مقاله های دیگر به توضیح آن می پردازیم. هدف از ارز دیجیتال نئو (NEO) داشتن یک اکو سیستم اقتصادی هوشمند  است. بنابراین با استفاده از این ارز معاملاتی که به روش سنتی انجام می شوند به صورت غیر متمرکز قابل انجام خواهند بود و با استفاده از قوانین دنیای دیجیتالی امنیت آن ها تضمین خواهد شد.

ارز دیجیتال نئو چگونه شکل گرفت؟

نئو (NEO) اولین بلاک چین چینی متن باز است که “اتریوم چین” نیز نامیده می شود. نئو در سال 2014 میلادی توسط “دا هونگ فِی” و “اریک ژانگ” با نام Antshares بنیانگذاری شد و در سال 2015 میلادی به صورت متن باز در سرویس میزبانی GitHub قرار گرفت. در سپتامبر 2015 میلادی ، مقاله سفید آن منتشر شد، و در سال 2017 میلادی رسما به NEO تغییر نام داد. کلمه NEO ، از پیشوند یونانی باستان ” νεο- “، به معنی “جدید” ، “مدرن” و “جوان” سرچشمه گرفته است.

همزمان با این تغییر نام، چشم انداز ایجاد “اقتصاد هوشمند” توسط این پلتفرم نیز به وجود آمد. تامین مالی پروژه NEO توسط دو حراج عمومی انجام شد. اولین حراج در اکتبر 2015 میلادی به مدت 10 روز انجام شد که طی آن 17.5 میلیون توکن NEO به مبلغ 550 هزار دلار آمریکا فروخته شد. در حراج دوم، 22.5 میلیون توکن NEO به مبلغ 4.5 میلیون دلار فروخته شد.

در سال 2016 میلادی ، ظاهراً در پاسخ به افزایش علاقه به AntShares ، و نیاز به راه حل های بلاک چین که پاسخگوی نیازهای سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی باشد ، “دا هونگ فِی” و “اریک ژانگ” OnChain را تاسیس کردند، یک شرکت با پشتوانه سرمایه گذاری که خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین را ارائه می دهد. Neo و OnChain در شانگهای مستقر هستند. به این ترتیب قانونگذاران چینی می توانند تأثیرات از راه دور بر بازارها و توسعه کریپتوکارنسی داشته باشند.

ارز دیجیتال نئو چگونه شکل گرفت؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال مانند پی اس ووچرز در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

ارز دیجیتال (NEO) چگونه کار می‌کند؟

بلاک چین نئو بر اساس الگوریتم dBFT کار می کند به این ترتیب که کاربران تعدادی گره را به عنوان گره حسابدار و یکی را به عنوان سخنگو انتخاب می کنند پس از انجام بک تراکنش سخنگو آن را درون بلاک قرار می دهد و باید دو سوم یعنی ۶۶ درصد حسابداران آن را تایید کنند. نئو همانند اتریوم از ماشین مجازی استفاده می کند، اما برخلاف محدودیت اتریوم در استفاده از زبان سالیدیتی، زبان برنامه نویسی آن جاوا، سی شارپ، پایتون و …است. زمان تایید ۱۵ تا ۲۵ ثانیه بوده و هزار تراکنش در ثانیه پردازش می شود.

در نئو دو نوع توکن وجود دارد:

 1. توکن ANS یا همان نئو
 2. توکن ANC که به GAS

معروف است که حداکثر هر کدام ۱۰۰ میلیون است. هر سال دو میلیون بلاک تولید می شود و هر بلاک ۸GAS دارد و هر سال یک GAS از بلاک کم می شود و با تولید ۴۴ میلیون بلاک تعداد GAS تمام خواهد شد.

ارز دیجیتال نئو چه ویژگی های دارد؟

ویژگی های ارز دیجیتال نئو عبارت اند از:

 • آسانی کار توسعه دهندگان

از آنجا که NEO را می توان به سرعت با استفاده از زبان هایی مانند C+ و Java با پشتیبانی Python و Go نوشت ، پیوستن به این پلتفرم برای برای توسعه دهندگان یلاک چین آسان می شود. نوشتن قراردادهای هوشمند در اتریوم مستلزم شناختن زبان برنامه نویسی Solidity ، زبانی کمی پیچیده تر است.

از این رو نئو یک پلتفرم در دسترس تر برای توسعه دهندگان است.

 • سرعت

نئو می تواند در هر ثانیه حدود 1000 تراکنش را پردازش کند.

این سرعت بالا راندمان بسیار بالایی را به همراه دارد که می تواند به پذیرش NEO کمک کند.

 • حمایت دولت و سرمایه گذاران چینی

دولت چین به ندرت حاضر به پشتیبانی از رمزنگاری بوده است، اما در مورد پلتفرم نئو سطح کافی از پشتیبانی دولت چین مشاهده شده است.

داشتن حمایت و پشتیبانی جدی از طرف سرمایه گذاران، ماندگاری یک پلتفرم را تضمین می کند.

ارز دیجیتال نئو چه ویژگی های دارد؟

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

برای دانستن مطالب بیشتر سایت ما، Arz8x.com را دنبال نمایید.

ارز دیجیتال نئو چه معایبی دارد؟

ارز دیجیتال نئو معایبی دارد که عبارت اند از:

 • عدم محبوبیت در بین کاربران غربی

ریشه های چینی NEO ، آن را پلتفرمی غیرمرتبط با کاربران غربی انگلیسی زبان نشان می دهد.

از آنجا که جمعیت بزرگی از مشتاقان بلاک چین و رمزنگاری در غرب زندگی می کنند، این می تواند مشکلات عمده ای را برای پذیرش نئو ایجاد کند.

 • رقابت

نئو رقیبی قدرتمند مانند اتریوم را برگزیده است که دارای کاربرانی وفادار و شهرتی پابرجا است.

علاوه بر این، هر چندگاه رقابتی جدید از راه می رسد.

این باعث می شود مبارزه NEO برای بقا حادتر شود.

در چنین زمینه ای ، معلوم نیست که آیا داشتن قراردادهای هوشمند بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز برای باقی ماندن در بازار کافی باشد.

چگونه ارز دیجیتال (NEO) بخریم؟

خرید نئو به صورت مستقیم برای همه افراد کار مشکلی است و با توجه به این که ما در ایران زندگی می کنیم این کار قطعا مشکل تر است. بنابراین بهترین را برای بدست آوردن نئو، است که از سرویس های اکسچنجینگ استفاده کنیم.

کیف پول های ارز دیجیتال NEO

برای خرید و ذخیره ارز دیجیتال نئو کیف پول هایی معرفی شده اند که عبارت اند از:

کیف پول های ارز دیجیتال NEO
 • کیف پول کاغذیAnsy
 • کیف پول مرورگر یا وب : NEO Tracker ، NEO Wallet
 • کیف پول دسکتاپ : NEO GUI، NEO CLI ، NEON Wallet
 • کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S