ارز دیجیتال لیسک (lisk)، با سلام خدمت کاربران عزیز امروز درباره مبحث ارز دیجیتال لیسک بحث خواهیم کرد. با ظهور فناوری بلاک چین (blockchain) به عنوان یک تکنولوژی انقلابی و شناسایی ویژگی هایی کلیدی آن، نظیر متن باز بودن و تمرکز زدایی، توجه بسیاری از افراد به این فناوری جلب شده است.

هرآنچه در ادامه خواهید دانست

  • ارز دیجیتال لیسک چیست؟
  • ارز دیجیتال لیسک چگونه شکل گرفت؟
  • ارز دیجیتال لیسک چگونه کار میکند؟
  • ارزش لیسک (Lisk) در گذر زمان چگونه بوده؟
  • الگوریتم DPoS چیست؟
  • کیف پول های ارز دیجیتال لیسک

ارز دیجیتال لیسک چیست؟

لیسک (با نماد اختصاریLSK) یک پلتفرم عمومی Blockchain و هدف از به وجود آمدن آن توسعه برنامه های غیرمتمرکز در بلاک چین می باشد. در اوایل سال 2016، این ارز دیجیتال از جانب Max Kordek و Oliver Beddows با ایده از ارز دیجیتالی Crypti (با نماد اختصاری XCR) خلق شد. ارسال LSK از یک حساب به دیگر 10 ثانیه طول می کشد، بعد از حدود 1-2 دقیقه می توانیم معامله را غیر قابل تغییر بدانیم.

مطابق حجم معاملات بازار، لیسک با حدوداً 2.94 میلیارد دلار در رتبه 15 اُم ارزهای دیجیتالی قرار دارد.

ارز دیجیتال لیسک چگونه شکل گرفت؟

بنیاد Crypti یک پایگاه کد ایجاد کرد که نقطه شروع خوبی برای یک پروژه جدید بود.

Lisk به عنوان شاخه ای از ارز رمزنگاری شده Crypti با یک ICO (عرضه اولیه سکه) جهت تصمیم گیری برای عرضه اولیه و افزایش بودجه توسعه، آغاز نمود. این ICO میزان 14000 بیت کوین جمع آوری نمود که در آن زمان دومین سرمایه گذاری جمعی موفقیت آمیز در زمینه ارزهای دیجیتال بود. در 24 می سال 2016، لیسک جهت انجام مبادلات تجاری در صرافی های بزرگ، در دسترس قرار گرفت. به سرعت پس از شروع مبادلات، Lisk به طور خلاصه تبدیل به دومین ارز رمزنگاری شده محبوب در برابر Bitcoin شد.

ارز دیجیتال لیسک چگونه کار میکند؟

یکی از نقاط ضعف شبکه های بلاک چین سنتی، پایین بودن سرعت آن ها در جابه جایی اطلاعات و ایجاد بلاک های جدید است. بر همین اساس هدف اصلی لیسک بوجود آمدن لیسک این است که هر کسی بتواند شاخه ی بلاک چین خود را به بدنه اصلی متصل کند و از این طریق، نه تنها سرعت شبکه بلاک چین را افزایش دهد، بلکه روز به روز به غنای پلتفرم مادر بیافزاید.

نکته جالب توجه این است که نوع زبان برنامه نویسی در لیسک متفاوت است، به عنوان مثال توسعه دهندگان بیت کوین از زبان برنامه نویسی C++ استفاده می کنند و یا در اتریوم، سالیدیتی (Solidity) زبان برنامه نویسی غالب محسوب می شود. اما در پلتفرم لیسک، جاوا اسکریپت (Javascript) به عنوان زبان برنامه نویسی اصلی در نظر گرفته شده است که این خود یک مزیت بزرگ برای لیسک بشمار می رود چرا که میلیون ها نفر از متخصصان کامپیوتر در جهان به این زبان تسلط دارند و می توانند نرم افزارهای غیر متمرکز دی اپ (Dapp) را بر روی آن پیاده سازی کنند.

ارزش لیسک (Lisk) در گذر زمان چگونه بوده؟

عملکرد قیمت لیسک در آینده، صرفاً بر موفقیت شبکه Lisk و پذیرش تکنولوژی آن توسط توسعه دهندگان، برنامه نویسان و استارت آپ ها بستگی دارد. Lisk یک ارز دیجیتالی نیست که بتواند برای خرید و فروش کالاها و خدمات استفاده شود؛ از این رو، بر خلاف بیت کوین، هیچ تجارتی به احتمال زیاد آنرا به عنوان روش پرداخت نخواهد پذیرفت. در صورتی که شبکه لیسک به عنوان تکنولوژی پیشرو در زمینه بلاک چین برای راه اندازی و ساخت برنامه های جدید در طول سال آینده باشد، که تا کنون بسیار امیدوار کننده بوده است، Lisk به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت گزینه مناسبی است.

موضوع: ارز دیجیتال لیسک (lisk) – صفر تاصد

اگر شما مخالف سرمایه گذاری های ریسکی نیستید و با بازار ارزهای دیجیتال آشنا هستید، قرار دادن مقدار کمی پول در LSK به طور بالقوه می تواند یک سرمایه گذاری بسیار سودآور باشد. با توجه به اینکه Lisk از زبان جاوا اسکریپت به عنوان زبان برنامه نویسی خود استفاده می کند، که در بین غول های تکنولوژی مانند مایکروسافت و گوگل محبوب است، احتمال توسعه و پذیرش Lisk به عنوان یک شبکه برای ساخت برنامه های کاربردی بسیار بالاست.

الگوریتم DPoS چیست؟

لیسک بر خلاف رمز ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم، قابل استخراج نیست و برای تایید و انجام تراکنش ها از الگوریتم Delegated Proof of Stake بهره می برد. بر اساس این پروتکل، همه کاربران لیسک ابتدا متقاضی شرکت در یک سیستم رای‌دهی به نام Delegate می‌شوند و در نهایت ۱۰۱ نماینده یا Delegate از این مجموعه انتخاب شده و مسئول تائید تراکنش‌ها خواهند شد. یکی از ویژگی های الگوریتم DPoS، داشتن ضمانت هایی است که اطمینان حاصل می کند که کسانی که از طرف شبکه به عنوان نماینده، بلوک ها را تأیید می کنند، به درستی و بدون تعصب عمل خواهند کرد و هر بلوک امضا شده باید تأیید کند که بلوک قبل از آن توسط یک گره قابل اعتماد امضا شده است.

الگوریتم DPoS چیست؟

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

این امر سبب افزایش سرعت در انجام معاملات می شود.

موضوع: ارز دیجیتال لیسک (lisk) – صفر تاصد

علاوه بر این در قبال تایید هر تراکنش، شبکه لیسک برای سال اول ۵ توکن LSK و برای سال بعد ۴ توکن پاداش می‌دهد و این پاداش هر سال ۱ توکن کاهش می‌یابد تا به ۱ توکن برسد. سهمی از این پاداش Delegateها نصیب افرادی می‌شود که به آن‌ها رای داده‌اند و به این صورت انگیزه شرکت در سیستم رای‌دهی برای کاربران شرکت کننده در سیستم تائید تراکنش ایجاد می گردد. این مزیت لیسک سبب می شود تا سرعت انجام تراکنش های آن بسیار بیشتر از بیت کوین باشد و چیزی در حدود 10 ثانیه است.

کیف پول های ارز دیجیتال لیسک

ما در این مقاله فقط برای شما بهترین کیف پول های ارز دیجیتال لیسک رو نام میبریم.

این ارز دیجیتال نیز همانند دیگر ارز های دیجیتال دارای کیف پول هایی می باشد.

این کیف پول ها شامل موارد زیر می باشد.

کیف پول های ارز دیجیتال لیسک

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

کیف پول

  1. کیف پول رسمی Lisk Nano
  2. کیف پول Freewallet