ارز دیجیتال سیا کوین (Siacoin )، با سلام خدمت کاربران عزیز،ما در این مقاله درباره ارز دیجیتال سیا کوین بحث خواهیم کرد. ارز دیجیتال سیا کوین با نماد sc معرفی شده است و از الگوریتم رمز گذاری blake2b استفاده میکند که قابل استخراج است.

جالب است که تا کنون 33,555,226,829 سیاکوین استخراج شده است .

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

  • ارز دیجیتال سیا کوین چیست؟
  • ارز دیجیتال سیا کوین چگونه شکل گرفت؟
  • فضای ذخیره سازی ابری سیا کوین یعنی چه؟
  • ارز دیجیتال Siacoin چگونه کار میکند؟
  • روش استخراج ارز دیجیتال Siacoin
  • اهداف ارز دیجیتال سیا کوین چیست؟
  • توکن های Siacoin و Siafunds چه تفاوتی دارند؟

ارز دیجیتال سیا کوین چیست؟

ارز دیجیتال سیا کوین یک همتا به همتا مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین برای ایجاد اولین پلتفرم ذخیره سازی غیرمتمرکز در جهان است. همچنین ارز دیجیتال سیا یک پلتفرم ذخیره سازی ابری مانند Google Drive، Dropbox یا Amazon Cloud به شمار می آید.همانطور که گفتیم این ارز قابل استخراج است و با نماد sc شناخته میشود. برهمین اساس می‌توان گفت که ارز دیجیتال سیا (Siacoin) به طور خاص برای تسهیل پرداخت‌های غیر متمرکز طراحی شده است.

ارز دیجیتال سیا کوین چگونه شکل گرفت؟

سیا ابتدا توسط David Vorick در تابستان سال 2013 مطرح شد. او در مورد این ایده با Luke Champine از طریق ایمیل صحبت نمود و آن را شبکه Nimbus نامید. در کنفرانس HackMIT در ماه سپتامبر، دیوید این مفهوم را در اولین پیش نویس بصورت یک بیانیه منتشر نمود. دیوید ایده خود را با دوستانش در کالج به اشتراک می گذارد و آنها یک نمونه اولیه را برنامه ریزی می کنند. Luke Champine نیز در این پروژه شروع به همکاری می کند، زمانی که دیوید از او می خواهد تا ایده ی Bytecoin را مرور کند. دیوید متوجه می شود که علاقه زیادی به Sia برای جمع آوری پول از طریق سرمایه گذاری جمعی وجود دارد. توکن Sianotes از طریق بیت کوین و پلتفرم NXT Asset Exchange فروخته شد و بعدها قابل تبدیل به Siafunds میباشد.

فضای ذخیره سازی ابری سیا کوین یعنی چه؟

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال سیا کوین یک سیستم ذخیره سازی ابری مانند Google Drive Dropbox, و Amazon Cloud است. به طور خلاصه، سیا یک فضای ابری غیر متمرکز است و داده ها در بلاک چین ذخیره می شوند. خدمات ذخیره سازی متمرکز نقاط ضعف کم تری دارد و همچنین سوءاستفاده از داده های رمزگذاری شده برای کسب سود بیشتر است. در اصل، ارز دیجیتال سیا با استفاده از مکانیسم توافق گروهی اثبات ذخیره سازی (Proof of Storage) عمل می کند که شباهت بسیار زیادی به الگوریتم اثبات کار دارد. ذخیره سازی فایل توسط سیا شامل تقسیم فایل ها به بخش هایی با اندازه ثابت می شود و سپس آنها را به یک درخت Merkle هش می کنند. درخت Merkle، همراه با اندازه فایل، برای تأیید اثبات ذخیره سازی استفاده می شود.

فضای ذخیره سازی ابری سیا کوین یعنی چه؟

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال مانند پی اس ووچرز در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

ارز دیجیتال Siacoin چگونه کار میکند؟

فرآیند ذخیره سازی داده‌ها در پلتفرم سیا بدین صورت است که ابتدا فایل‌های مورد نظر به بخش هایی با اندازه ثابت تقسیم می‌شوند و سپس آن‌ها را به یک درخت مرکل (Merkle) منتقل می‌کند. در اینجا درخت  Merkle، اندازه فایل‌ها را برای تأیید اثبات ذخیره سازی استفاده خواهد کرد. آنها بخشی از فایل را بصورت تصادفی جهت اثبات کار خود انتخاب کرده و اعدادی تصادفی برای آگاهی از اینکه کدام بخش فایل به عنوان اثبات انتخاب شود، از شناسه قرارداد و عنوان بلوک قبلی تولید می‌کنند. در پلتفرم سیا هر کاربری این امکان را دارد که در ازای بخشیدن بخشی از فضای سیستم خود به سیا ، ارز دیجیتال دریافت کند. همچنین افراد می‌توانند با پرداخت ارز  siacoinاز فضای ذخیره‌سازی سیا برای نگهداری و ذخیره کردن فایل‌هایشان استفاده کنند.

روش استخراج ارز دیجیتال Siacoin

قابل ذکر است که Antminer A3 بهترین دستگاه موجود در بازار برای استخراج سیاکوین هست.

و شما میتوانید با تهیه کردن این دستگاه به استخراج سیا کوین بپردازید.

اهداف ارز دیجیتال سیا کوین چیست؟

سیا کوین یک بخش زیادی از فضای ذخیره سازی بیهوده را با هم ادغام می کند و آن را با یک بلاک به منظور ذخیره سازی ارز رمزگذاری شده و غیر متمرکز ذخیره می کند. بنابراین، نیاز به اعتماد به مراکز داده متمرکز را از بین می برد. آن ها می گویند: هدف بلند مدت ارز دیجیتال سیا این است که لایه ذخیره سازی ستون اصلی در اینترنت باشد.

اهداف ارز دیجیتال سیا کوین چیست؟

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

توکن های Siacoin و Siafunds چه تفاوتی دارند؟

Siacoin اشاره به سکه ای دارد که توسط مشارکت کنندگان پلتفرم سیا بدست آمده و استخراج می شود.

از طرف دیگر Siafunds اشاره به سکه های از پیش استخراج شده دارد.

این سکه نشان دهنده مشاركت در پلتفرم Sia به عنوان یك سرمایه گذاری تجاری است.

Siafunds نشان دهنده این است که چگونه شرکت Nebulous Inc از موفقیت سیاکوین به عنوان یک پلتفرم کسب درآمد می کند.