ارز دیجیتال زیلیکا (Zilliqa )، با سلام خدمت کاربران عزیز،ما در این مقاله درباره ارز دیجیتال زیلیکا بحث خواهیم کرد.

 ما طبق روال به چیستی موضوعاتی که مربوط به این بحث است میپردازیم.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

 • ارز دیجیتال زیلیکا چیست؟
 • ارز دیجیتال زیلیکا چگونه شکل گرفت؟
 • معاملات ارز دیجیتال زیلیکا چگونه کار می کنند؟
 • معاملات بیت کوین
 • سیستم Shadingچیست؟
 • چگونه می توان ازارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa استفاده کرد؟
 • آیا ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa  امن است؟
 • ارز دیجیتال زیلیکاZilliqa دو ویژگی امنیتی منحصر به فرد دارد:

ارز دیجیتال زیلیکا چیست؟

ارز دیجیتال زیلیکا به عنوان یک پلتفرم بلاکچین قدرتمند نسل آینده توصیف میشود. اما زیلیکا  به چه معناست؟ به عبارت ساده ، Zilliqa یک blockchain سریع تر و پیشرفته تر است. بیت کوین نسل اول cryptocurrency بود ، سیستم عامل هایی مانند Ethereum دومین و سیستم عامل های جدید مانند IOTA و Zilliqa بودند که سومین سیستم هستند. سیستم عامل های نسل سوم سعی در حل برخی از مشکلاتی دارند که بر ارزهای رمزپایه قدیمی تأثیر گذاشته است. مشکل اصلی که Zilliqa در تلاش برای حل آن است مقیاس پذیری است. Zilliqa امیدوار است که مسئله مقیاس پذیری را با سیستمی به نام shading که در بخش بعدی در مورد آن بحث خواهم کرد ، حل کند. Zilliqa اولین سکویی است که از خرد کردن استفاده کرده و باعث مشکلات زیادی در جامعه رمزنگاری شده است.

ارز دیجیتال زیلیکا چگونه شکل گرفت؟

Zilliqa در سال 2017 توسط گروهی از دانشمندان کامپیوتر و دانشگاهیان ایجاد شد. هدایت این تیم توسط پراتک ساکسنا از دانشگاه کالیفرنیا و شینشو دونگ و امریت کومار از دانشگاه سنگاپور است. در حالی که این تیم تجربه زیادی در زمینه رمزنگاری ندارد ، اما از مشاوران شبکه های مستقر مانند کیبر پشتیبانی می کند .

معاملات ارز دیجیتال زیلیکا چگونه کار می کنند؟

برای درک تکنولوژی Zilliqa که بسیار ویژه است ، ابتدا باید مشکلاتی را که سعی در حل آن دارید درک کنید. بیایید نگاهی گذرا به چگونگی عملکرد معاملات در یک شبکه رمزنگاری نشده پیشرفته تر بپردازیم. من به عنوان نمونه از بیت کوین استفاده می کنم.

معاملات بیت کوین

سجاد می خواهد 10 بیت کوین (BTC) به سالار ارسال کند.

در اینجا نحوه کار تراکنش در شبکه بیت کوین آورده شده است.

 • سجاد درخواست انتقال خود را به شبکه بیت کوین که از هزاران رایانه به نام گره ساخته شده است ، پخش می کند .
 • درخواست سجاد رمزگذاری شده و با اطلاعات مربوط به معاملات سایر کاربران توسط گره های خاص به نام استخراج کنندگان استخر رمزگذاری و مخلوط می شود . اطلاعات به صورت بلوک دسته بندی می شوند.

توجه: رمزگذاری سیستمی برای مخفی کردن اطلاعات با کد رایانه است.

موضوع: ارز دیجیتال زیلیکا (Zilliqa ) – صفر تا صد

 • کاربران استخر  اکنون با یکدیگر مسابقه می دهند تا شماره کدی را که توسط پروتکل بیت کوین به بلوک کامل داده شده است حدس بزنند.
 • اطلاعات بلوک به تمام گره های شبکه پخش می شود. اگر بیش از نیمی از گره ها موافق باشند که بلوک معتبر است ، می توان آن را به blockchain اضافه کرد.
 • سالار 10 بیت کوین را از سجاد دریافت میکند.

توضیحات:

این روند برای هر تراکنش بیت کوین اتفاق می افتد و مدت زمان زیادی طول می کشد.

میانگین زمان معامله بیت کوین حدود 10-15 دقیقه است اما می تواند بیش از یک ساعت طول بکشد. این مشکل مقیاس پذیری است که قبلاً به آن اشاره کردم. شبکه بیت کوین فقط می تواند حدود 3-7 معاملات در ثانیه (Tx / s) را پردازش کند . حتی Tx / s اتریوم فقط 20-30 است . برای این مسئله ، ارائه دهندگان پرداخت مانند Visa می توانند به طور متوسط 2000 Tx / s پردازش کنند اما می توانند تا 24000 Tx / s هم پیش بروند! شبکه هایی مانند بیت کوین و اتریوم هرچه بزرگتر می شوند کندتر می شوند! به یاد داشته باشید ، هر گره در تصمیم گیری درباره صحت اعتبار یک بلوک نقش دارد.

هرچه گره بیشتری در شبکه وجود داشته باشد ،زمان برای رسیدن به یک تصمیم ،طولانی تر خواهد بود.

معاملات ارز دیجیتال زیلیکا چگونه کار می کنند؟

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

سیستم Shadingچیست؟

Zilliqa ICO امیدوار است که برای حل مشکل مقیاس پذیری از خرد کردن استفاده کند.

Shading شامل تقسیم شبکه Zilliqa به گروه هایی از گره ها به نام shards است.

هر قسمت از 600 گره تشکیل شده است. Shards مانند شبکه های mini-blockchain کار می کنند.

Shards معاملات بطور جداگانه از یکدیگر و نه به عنوان یک گروه، پردازش می کند.

این امر به پردازش معاملات بسیار بیشتری اجازه می دهد. همچنین این بدان معناست که شبکه با رشد، معاملات را سریعتر پردازش می کند. هرچه قسمتهای بیشتری وجود داشته باشد، معاملات بیشتر می توانند پردازش شوند.

سرعت معاملات در تست عمومی ارز دیجیتال زیلیکا کمی چشمگیر است.

Testnet v1.0 دارای 961 گره است که روی آن کار می کنند و زمان معاملاتی با بیش از 100 Tx / s دارند. با این حال ، این هنوز بیش از ده برابر سریعتر از بیت کوین است!

چگونه می توان از ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa استفاده کرد؟

از زمان ایجاد Zilliqa ICO ، جامعه رمزنگاری منتظر است ببیند شبکه Zilliqa می تواند خدمات ارائه شده خود را ارائه دهد یا خیر. اما چه کسی بیشترین استفاده را از از Zilliqa خواهد داشت؟ Zilliqa یک فروشگاه اینترنتی عمومی است ، بنابراین هر کس می تواند از آن استفاده کند. با این حال ، این پلتفرم بیشتر برای کاربرانی که مایل به توسعه قراردادهای هوشمند با حجم بالا و dApps هستند ، جذاب خواهد بود.

نکته: یک قرارداد هوشمند مجموعه ای از شرایطی است که باید برای انجام معاملات انجام شود. dApp یک برنامه غیر متمرکز است. DApps به سرورهای مرکزی احتیاج ندارد زیرا آنها بر روی blockchains ساخته شده اند.

شکافی در بازار وجود دارد که بتواند از قراردادهای هوشمند و dApps پشتیبانی کند که برای اجرای موفقیت آمیز به سرعت بالای معاملات نیاز دارند. هنگامی که شبکه اصلی Zilliqa به طور زنده پخش می شود ، می تواند میزبان یک رسانه اجتماعی بزرگ dApp مانند فیس بوک یا توییتر باشد. همچنین توانایی پشتیبانی از کمپین های تبلیغاتی و خدمات پردازش پرداخت را دارد. این سکو از پتانسیل های بزرگی برخوردار است  که Zilliqa ICO آن را اثبات کرد . تست سرعت معامله باعث شده است که حتی بیشتر افراد هیجان زده و توجه جامعه توسعه را به خود جلب کنند. blockchain Zilliqa هنگام راه اندازی می تواند بسیار شلوغ باشد! یکی از نگرانی های اصلی کاربران در مورد سیستم عامل های جدید ایمنی است.

بنابراین، ارز دیجیتال زیلیکا در مورد امنیت چه می کند؟

آیا ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa امن است؟

بلاکچین ها هنگام مقایسه با شبکه هایی که از ذخیره سازی داده های متمرکز مانند Google یا Visa استفاده می کنند بسیار ایمن هستند. یک blockchain از هزاران سیستم تشکیل شده است.

برای هک کردن blockchain ، باید بیش از نیمی از گره های موجود در آن را کنترل کنید.

آیا ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa امن است؟

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

ارز دیجیتال زیلیکا Zilliqa دو ویژگی امنیتی منحصر به فرد دارد:

ارز دیجیتال زیلیکا دو ویژگی منحصر به فرد دارد که عبارت اند از:

 • مکانیسم اجماع ترکیبی (HCM):

اولین لایه HCM Zilliqa هویت گره ها را تأیید می کند. این مانع از وقوع حملات سیبیل می شود.

نکته: حمله Sybil در جایی است که یک هکر تعداد زیادی از گره های مختلف را برای به دست آوردن کنترل شبکه یا ارسال معاملات نامعتبر دارد.

 • لایه دوم HCM

به نهایی بودن معاملات می پردازد بنابراین دیگر نمی توان ورود های مضر در شبکه داشت.