ارز دیجیتال انیگما ( Enigma )، با سلام خدمت کاربران عزیز در این مقاله درباره ارز دیجیتال انیگما بحث خواهیم کرد. به طور خلاصه ارز دیجیتال (enigma) یک بلاکچین است که برای حفظ حریم خصوصی طراحی شده است. در ابتدا این شرکت قابلیت های خود را در بالای اتریوم ساخته بود ، اما از آن زمان به بلاکچین مستقل خود منتقل شده است. ویژگی اصلی ارز دیجیتال (enigma) توانایی آن در تقسیم معاملات به تکه هایی است که سپس توسط گره ها جداگانه تأیید می شوند و مانع از جاسوسی هر کس می شوند.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

  • ارز دیجیتال انیگما چیست؟
  • ارز دیجیتال Enigma را چه کسی اختراع کرده است؟
  • ارز دیجیتال انیگما چگونه کار میکند؟
  • چگونه توکن های ارز دیجیتال انیگما ENG تولید می شوند؟
  • چگونه می توانید توکن های ارز دیجیتال انیگما  ENG را نگه دارید؟
  • با ارز دیجیتال انیگما چه کاری می توانید انجام دهید؟
  • ختم کلام

ارز دیجیتال انیگما چیست؟

پروتکل انیگما در ابتدا شبکه حریم خصوصی خود را در بالای اتریوم ایجاد کرد.

اما در فوریه سال 2020 ، این شرکت راه اندازی شبکه اصلی خود را اعلام کرد که جایگزین اتریوم به عنوان لای cons اجماع است. با این حال ، توسعه دهندگان Engima می گویند که این پروژه هنوز می تواند با اتریوم کار کند. این شبکه با گرفتن داده ، شکستن آن ، رمزگذاری آن ، و توزیع در شبکه ای از گره های مخفی کار می کند ، و به داده ها کمک می کند تا مخفی شوند. اگر از ارز دیجیتال انیگما (enigma) در هنگام استفاده از کلکسیون عمومی مانند اتریوم استفاده می شد ، این محاسبات پنهان در زنجیره اصلی اتریوم اتفاق می افتد ، اما تأیید های عمومی ، اجماع و پرداخت ها در زنجیره اصلی اتریوم اتفاق می افتد.

ارز دیجیتال (enigma) با ساختن یک لایه حریم خصوصی که در داخل و خارج از کلکسیون های عمومی مانند اتریوم قرار دارد ، در تلاش است تا زیرساخت های اساسی را برای Web3 ایجاد کند.

ارز دیجیتال Enigma را چه کسی اختراع کرده است؟

پروژه انیگما برای اولین بار در سال 2015 در MIT آغاز شد.

بنیانگذاران آن Guy Zyskind و Can Kisagun- مدیر عامل فعلی و CPO هستند.

ارز دیجیتال انیگما چگونه کار میکند؟

انیگما مبتنی بر قراردادهای پنهانی ، مخفی ، گره های مخفی و حالتهای مخفی است.

قراردادهای پنهانی دقیقاً مانند قراردادهای هوشمند است ، مگر اینکه داده ها به جای عمومی حفظ شوند. قراردادهای پنهانی با اتریوم سازگار است بنابراین توسعه دهندگان قراردادهای مخفی می توانند بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب کنند. با استفاده از اتریوم برای ذخیره داده های عمومی مانند موجودی کاربر و استفاده از ارز دیجیتال انیگما (enigma) برای پردازش داده های خصوصی مانند معاملات پنهان ، قراردادهای مخفی انیگما نیز مقیاس پذیرتر از قراردادهای هوشمند استاندارد است.

قراردادهای مخفی از محاسبات ایمن استفاده می کنند – نوعی رمزنگاری که محاسبات را بدون فاش کردن اطلاعات انجام می دهد. به طور خاص ، کاربران ارز دیجیتال (enigma) محاسبات چند جانبه (MPC) را امن می کنند ، که از طریق فرآیندی به نام “اشتراک پنهانی” که داده ها را تقسیم می کند ، آن را رمزگذاری می کند و آن را در گره های مختلف در شبکه پخش می کند. داده ها به طور جداگانه و به صورت قطعات محاسبه می شوند بنابراین هیچ گره یا مهمانی واحد به همه داده ها به طور همزمان دسترسی ندارد.

هر گره دارای یک قطعه از پازل است ، اما هرگز تمام قطعات نیست.

چگونه توکن های ارز دیجیتال انیگما ENG تولید می شوند؟

ENG یک نشانه ERC-20 است که در جریان طرح اولیه سکه (ICO) پروژه ارز دیجیتال انیگما (enigma) در سال 2017 ایجاد شده است. ENG نشانه بومی پروژه ارز دیجیتال (enigma) است و عملکرد اصلی تحریک گره های مخفی است. با این حال ، با راه اندازی شبکه اصلی ، اکنون یک سکه بومی جدید به نام SCRT یا مخفی ، برای سود سهام ، حاکمیت و معاملات در شبکه استفاده می شود. در حالی که ارز دیجیتال (enigma) به شناور شدن در فضای کریپتو ادامه می دهد ، تنها هدف SCRT ابزار کاربردی است ، به این معنی که فقط افرادی که گره های شبکه را اجرا می کنند از SCRT برای مشارکت در عملکرد شبکه استفاده می کنند.

در زمان نوشتن ، تیم در حال بررسی امکان تعویض توکن بین ENG و SCRT است.

چگونه توکن های ارز دیجیتال انیگما ENG تولید می شوند؟

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال پی اس ووچر در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکیشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

چگونه می توانید توکن های ارز دیجیتال انیگما ENG را نگه دارید؟

توکن های ارز دیجیتال انیگما (enigma) در صرافی هایی مانند  Binance و Huob i موجود است.

اما تعداد بیشتری نشانه ENG به عنوان پاداش یا هزینه ای برای عملکرد گره های مخفی در شبکه ارز دیجیتال (enigma) منتشر می شود.

با وجود راه اندازی شبکه اصلی ، در حال حاضر جوایز و هزینه ها در SCRT پرداخت می شود.

با ارز دیجیتال انیگما چه کاری می توانید انجام دهید؟

سرانجام ، هر کسی قادر به اجرای گره مخفی و کسب جوایز خواهد بود ، اما راه اندازی اولیه به 50 “گره پیدایش” محدود خواهد شد. اگر جزء 50 گره نیستید ، می توانید با واگذاری نشانه های خود به یکی از 50 کارگر فعال ، در تهیه شبکه شرکت کنید.

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

ختم کلام

ارز دیجیتال انیگما (enigma) با روشن کردن چراغ های اصلی شرکت ، امیدوار است که بتواند قراردادهای مخفی خود را در شبکه ادغام کرده و با دیگر بلاکچین مانند اتریوم ادغام شود. امید این است که بتوانیم یک لایه حریم خصوصی را در بالای هر بلاکچین فراهم کنیم. اما ، پس از تصمیم SEC در مورد ICO ارز دیجیتال (enigma) ، این آینده ممکن است به تعویق بیفتد تا پروژه بتواند این مانع نظارتی را پاک کند.