ارز دیجیتال استاتوس ( Status )، با سلام خدمت کاربران گرامی در این مقاله با مبحث ارز دیجیتال استاتوس در خدمتتون هستیم  و میخواهیم اطلاعاتی را در مورد این ارز به شما بدهیم. دنیای مدرن با دسترسی و استفاده ما از اینترنت تعریف شده است، ما از آن برای مرور، توزیع پیام، تجارت کامل و معاملات به صورت آنلاین و آفلاین استفاده می کنیم. تلفن های هوشمند ما به عنوان دروازه بان اینترنت و منبع اصلی این منبع با ارزش تبدیل شده اند. با این حال، اینترنت برخی از بزرگترین انحصارها، دو قطبهای و جهان است. گوگل بر جستجو مسلط است، فیس بوک بر رسانه های اجتماعی حاکم است، واتساپ بر پیام رسانی تسلط دارد، آمازون بر خرده فروشی تسلط دارد و PayPal بر پرداخت آنلاین تسلط دارد.

این خدمات متمرکز که همه ما به آنها متکی هستیم طی سالهای اخیر به تیتان های چند میلیارد دلاری تبدیل شده است و هیچ وابستگی بیشتری به خدمات آنها پیدا نمی کند.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

 • ارز دیجیتال استاتوس (SNT) چیست؟
 • تیم ارز دیجیتال استاتوس
 • ارز دیجیتال استاتوس چگونه کار میکند؟
 • جنبه های اصلی شبکه ارز دیجیتال Status
 • چرا باید به ارز دیجیتال استاتوس توجه کنید؟
 • کلام آخر

ارز دیجیتال استاتوس (SNT) چیست؟

Status (SNT) یک بستر پیام رسان و منبع باز است که به کاربران اجازه می دهد تا با DApps که در Ethereum (ETH) کار می کند، ارتباط برقرار کنند. این برنامه مانند Play Store برای Android یا App Store برای برنامه های iOS کار می کند ، به جز این که کاملاً بر روی فناوری های peer-to-peer (P2P) ساخته شده است.

هر کاربر می تواند از ارز دیجیتال استاتوس (SNT) استفاده کند.

ویژگی ها:

 • دسترسی ، مرور و تعامل با بیش از 2000 اتریوم DApps
 • ارسال و دریافت پیام های رمزگذاری شده P2P.
 • از آن برای پرداخت ها و قراردادهای هوشمند استفاده کنید.
 • ذخیره و کنترل دارایی های رمزنگاری خصوصی در کیف پول استاتوس.
 • همچنین، شبکه Status از توکن های شبکه (SNT) استفاده می کند که ارز بومی این سیستم عامل است.

هدف نهایی استاتوس، سرعت بخشیدن به اتخاذ گسترده ای از اتریوم DApps است.

این امر با هدف قرار دادن بخش کاربرانی که به سرعت در حال رشد تلفن های هوشمند هستند و کشف و استفاده DApps آسان و شهودی است، حاصل می شود. جدا از برنامه، انجمن Status ابزارهای زیرساختی نیز ساخته است که همه را قادر می سازد به جامعه بپیوندند و وب بهتری را در کنار یکدیگر ایجاد کنند. مؤلفه های اصلی این پلتفرم Incubate ،Embark ،Studio ،Nimbus و Keycard هستند. زیرمجموعه گیری این برنامه از راه اندازی های منبع باز اوایل مرحله، از جمله بودجه، پشتیبانی فنی، مشاوره، انطباق قانونی و نظارتی، طراحی محصول، بازاریابی و ارتباطات و سایر منابع پشتیبانی می کند.

تیم ارز دیجیتال استاتوس

موقعیت استاتوس در Crypto Valley، زگ، سوئیس مستقر است.

این تیم از بیش از 70 عضو تمام وقت و مشاوران باتجربه تشکیل شده است.

بیشتر کارمندان توسعه دهنده هایی هستند که بر توسعه اصلی و ایجاد DApps تمرکز می کنند. کارمندان باقیمانده مسئولیت عملیات روزانه، بازاریابی و توسعه تجارت را بر عهده دارند. جراد هوپ و کارل بنتس استاتوس را تاسیس کردند. آنها قبل از تأسیس شبکه استاتوس، شش سال با هم روی محصولات مختلف نرم افزاری کار کردند. COO، او مدیر قبلی محصولات در Google است.

او به مدت هفت سال مدیریت Google Maps و محصولات Google پرواز را کنترل می کرد.

ارز دیجیتال استاتوس چگونه کار میکند؟

استاتوس برای تعامل با DApps در شبکه اتریوم طراحی شده است.

در عین حال، به عنوان یک بستر پیام رسانی و مرورگر وب 3.0 نیز کار می کند. هر کس با دسترسی به اینترنت می تواند از برنامه استاتوس برای تجارت آزاد، پرداخت P2P و ارتباطات رمزگذاری شده P2P استفاده کند. این شبکه از پروتکل Whisper V5 برای واگذاری گره ها و پشتیبانی از چت غیرمتمرکز استفاده می کند.

جنبه های اصلی شبکه ارز دیجیتال Status

در اینجا مختصری از جنبه های اصلی شبکه ارز دیجیتال استاتوس ارائه شده است.

 • غیرفعال سازی بازار اطلاع رسانی فشار
 • حاکمیت بستر های نرم افزاری استاتوس
 • نام کاربری خدمات اتریوم
جنبه های اصلی شبکه ارز دیجیتال Status

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود است. Arz8x.com

غیرفعال سازی بازار اطلاع رسانی فشار

بر خلاف شبکه های اجتماعی سنتی با اطلاعیه های فشار رایگان، استاتوس از درآمد فروش داده های مشتریان و تبلیغات نمی کند. درعوض، این یک بازار اطلاع رسانی فشار برای ارائه دهندگان خدمات ایجاد می کند. اگر یک کاربر بخواهد اعلان های فشار را از یک DApp دریافت کند، باید SNT را به ارائه دهنده واریز کند. اگرچه پرداخت هشدارهای فشار در ابتدا ضد انعطاف پذیر به نظر می رسد، اما توسعه دهندگان Status آن را به عنوان یک ویژگی و نه یک اشکال ارائه می دهند.

حاکمیت بستر های نرم افزاری استاتوس

استاتوس یک برنامه عمیقاً محور جامعه است.

با استفاده از توکن های SNT، حاکمیت شبکه را دموکراتیک می کند.

دارندگان SNT می توانند راه حلهایی را ارائه دهند، رأی دهند و در مورد توسعه نرم افزار Status تصمیم گیری کنند. برای هر پیشنهاد و رأی گیری، توکن های SNT در آراء رأی قرار می گیرند. هرچه SNT بیشتر نگه داشته شود، قدرت رأی بیشتر می شود. رأی گیری درمورد مسائل مربوط به شبکه، منحصراً بدون هزینه انجام می شود.

نام کاربری خدمات اتریوم

کاربران استاتوس به طور خودکار با کلید عمومی SECP256k1 مشخص می شوند، که به آنها امکان برقراری ارتباط بدون نام کاربری مجاز را می دهد. با این وجود، ذینفعان پروژه همچنین می توانند نام کاربری را با مکانیسم بازیابی اجتماعی رزرو کنند. در صورت از دست دادن کلیدهای خصوصی، این دسترسی به کاربر قابل دسترسی و قابل بازیابی را به کاربران می دهد. کاربر برای ذخیره یک نام کاربری باید SNT را نگه دارد. به خاطر داشته باشید که اگر کاربر بخواهد از شبکه خارج شود، می تواندتوکن های خود را پس بگیرد و نام کاربری نیز بدون استفاده باشد. در چنین حالتی، هر کس می تواند دوباره ادعا کند. این یک ویژگی کاملاً اختیاری است و در برخی موارد ممکن است کاربران از تصدیق KYC / AML استفاده کنند.

چرا باید به ارز دیجیتال استاتوس توجه کنید؟

احتمالاً شما قبلاً از SNT نشنیده اید اما احتمالاً از اتریوم شنیده اید.

SNT بخشی از Ethereum است و با توجه به اینکه اتریوم در بین بزرگترین افراد قرار دارد، وقتی محبوبیت و تقاضا در بازار به دست می آید، کنار هم قرار می گیرد اما با پیشرفت و توسعه فناوری خود از آن عبور می کند. اگرچه اتریوم همچنین از فناوری blockchain استفاده می کند، برخلاف فناوریblockchain Bitcoin ،Ethereum اجازه می دهد تا از سکه ها و سکه های مختلف استفاده کرده و در شبکه خود صرف شود. حتی به کاربران امکان می دهد تا در گسترش جامعه Ethereum کار کنند، ارزش های مبادله کنند، برنامه ها و برنامه هایی را ایجاد کنند که اعضای جامعه اتریوم بتوانند از طریق اکوسیستم کاملاً غیرمتمرکز استفاده و تجارت کنند.

با افزایش محبوبیت اکوسیستم، بیشتر و بیشتر پروژه ها در بالای شبکه ی توکن ER20 ساخته می شوند، پروژه هایی مانند OmiseGo ،Civic ،Storm و موارد دیگر. در اختیار داشتن تعداد زیادی dapp در دسترس از نظر گزینه ها برای کاربر بسیار عالی است، با این حال، مدیریت داپ ها خیلی زود دردناک می شوند. از تجربه شخصی مدیریت دسپاپ های خود بر روی دسک تاپ با استفاده از Metamask، فنجان چای همه نیست و می تواند بسیار مرعوب کننده باشد. SNT قصد دارد با ارائه یك بستر منبع باز كه برای فعال كردن پیام رسانی از طریق اتریوم برنامه ریزی شده است، این امر را تغییر دهد.

چرا باید به ارز دیجیتال استاتوس توجه کنید؟

برای آگاهی از اخبار حدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

کلام آخر

SNT همچنین به عنوان یک مرورگر موبایل مورد استفاده قرار می گیرد و منظور از آن اتصال کاربر با برنامه های غیر متمرکز است که در شبکه Ethereum فعال و در دسترس هستند. استاتوس با هدف قرار دادن سریعترین بخش رایانه در جهان کاربران تلفن های هوشمند، دروازه ای برای پذیرش دسته جمعی و راه های جدید تعامل با داپ های اتریوم را باز می کند.