ارز دیجیتال آی او تی ای ( IOTA )، با سلام خدمت کاربران عزیز امروز درباره ارز دیجیتال آی او تی ای بحث خواهیم کرد. تکنولوژی آی او تی ای (IOTA) یک نوع دفتر کل توزیع شده و منبع باز است که بر روی برقراری ارتباطات امن و اینترنت اشیا تمرکز دارد. با استفاده از تکنولوژی گراف جهت دار (DAG) به جای بلاکچین، معاملات IOTA صرف نظر از اندازه تراکنش کاملا رایگان و بدون کارمزد هستند، زمان تأیید سریع است، تعداد تراکنشهایی که سیستم می‌تواند به طور همزمان اداره کند، نامحدود است و سیستم به راحتی می‌تواند مشکل مقیاس‌پذیری را حل کند.

هر آنچه در ادامه خواهید دانست

  • ارز دیجیتال آی او تی ای چیست؟
  • ارز دیجیتال آی او تی ای چگونه شکل گرفت؟
  • آی او تی ای چگونه کار میکند؟
  • تراکنش‌های آی او تی ای چگونه است؟
  • ویژگی کیف پول و صرافی های ارز دیجیتال آی او تی ای

ارز دیجیتال آی او تی ای چیست؟

آی او تی ای یک سیستم پیشرفته متن باز است که به جای بکارگیری بلاک چین از نمودارهایی با نام DAG بهره می برد. این سیستم در سال ۲۰۱۴ به وجود آمده است و آی او تی ای را به عنوان ستون اینترنت اشیا معرفی کرده است. آی او تی ای به عنوان یک مشتق از فناوری بلاک چین میباشد اما به مراتب از بلاک چین پیشرفته تر و سریع در محاسبات عمل میکند. آی او تی ای هزینه ی معاملات و مسایل مربوط به مقیاس پذیری تکنولوژی بلاک چین را حل کرده و به جای استفاده از بلاک چین برای تایید تراکنش ها ، دو تراکنش تصادفی قبلی را مورد بررسی قرار میدهد. این روش تایید یعنی هیچ دفتر مرکزی وجود ندارد و نیازی به کاوشگرها برای نیرو بخشیدن به شبکه نیست.

ارز دیجیتال آی او تی ای چگونه شکل گرفت؟

آی او تی ای در سال ۲۰۱۵ توسط Sonstebo، Ivancheglo ، Dominik Schiener و دکتر Serguei Popov به وجود آمد. ارز رمزنگاری‌ شده آی او تی ای تحت نظارت بنیاد آی او تی ای است که بنیادی غیردولتی بوده و به منظور توسعه و نگهداری تکنولوژی ایجاد شده است و همه توسعه دهندگان می‌توانند بدون نیاز به لایسنس در آن فعالیت کنند. با کمک شرکت های Deutsche Telekom، مایکروسافت و فوجیتسو، این بنیاد یک بازار اطلاعات ایجاد کرده است. بنیاد IOTA همچنین یکی از اعضای اتحادیه معتبر IOT (اینترنت اشیا) است که شامل شرکت‌های Bosch ،Consensys و USbank می‌باشد.

به دلیل موفقیت IOTA، موسس شرکت بزرگ بوش، رابرت بوش، اولین سرمایه‌گذاری خود را با خرید مقدار قابل‌توجهی از توکن‌های آی او تی ای انجام داد. بنیاد IOTA توسط دولت توکیو دعوت شد تا در برنامه گسترش و توسعه بیزینس‌های مبتنی بر بلاکچین شرکت کند. از دیگر کمپانی هایی که با این بنیاد مشارکت داشتند می‌توان به سونی، هوندا و تویوتا اشاره کرد. شهر Haarlem هلند، یک سیستم proof of concept را به کمک آی او تی ای راه اندازی کرد تا ساکنان را قادر سازد صحت اسناد رسمی را بدون رجوع به دفاتر دولتی به دست آورند. سیستم پایه کدباز آی او تی ای برای همه به صورت رایگان در دسترس است و قرار است در سال ۲۰۱۸ وارد بخش تولید شود.

ارز دیجیتال آی او تی ای چگونه شکل گرفت؟

برای خرید و فروش ارز های دیجیتال در سایت ما، Arz8x.com عضو شوید.

اپلیکشن سایت ارز 8 ایکس در گوگل پلی موجود می باشد. Arz8x.com

آی او تی ای چگونه کار میکند؟

جالب ترین چیز در مورد IOTA این است که در سیستم بلاک چین کار نمی کند.

موضوع: ارز دیجیتال آی او تی ای ( IOTA ) چیست؟همه چیز درمورد آن

درعوض از ساختمان داده ای به نام «Tangle» که بر مبنای نمودار حلقوی مستقیم است، استفاده می کند. این روند متفاوت از سیستم بلاک و چین (زنجیره ای) ساده است و می توان از آن به عنوان یک سیستم زنجیره ای به هم پیوسته یاد کرد. در این سیستم به جای یک طول زنجیره پیوسته، سیستم زنجیره ای، Tangle بلاک ها را با بلاک های دیگر متصل می کند. هرچه در پلتفرم IOTA  تعداد کاربران افزایش پیدا کند، شبکه بیشتر و بیشتر مقیاس پذیر می شود. اگر این مقیاس پذیری به اندازه ای برسد که همه ی افراد معاملاتشان را با استفاده از سیستم آی او تی ای انجام دهند، در هر ثانیه می تواند تعداد بی نهایت معامله در حال انجام باشد.

تراکنش‌های آی او تی ای چگونه است؟

یک کاربر IOTA برای ارسال یک تراکنش، باید دو تراکنش دیگر را به صورت تصادفی در شبکه اعتبارسنجی کند.

موضوع: ارز دیجیتال آی او تی ای ( IOTA ) چیست؟همه چیز درمورد آن

یک تراکنش ارسال شده باید سطح کافی تأیید را جمع آوری کند (یعنی باید توسط تعداد مشخصی از سایر کاربران اعتبارسنجی شود)، تا پذیرش آن توسط گیرنده به عنوان تراکنش تایید شده، پذیرفته شود. IOTA با یک سیستم نظارت به نام Coordinator (هماهنگ کننده) کار می‌کند که همه تراکنش ها را تایید می‌کند. بدون این هماهنگ کننده سیستم IOTA در مراحل اولیه یک سیستم امن محسوب نمی‌شود. هنگامی که شبکه به اندازه کافی بزرگ شد، هماهنگ کننده حذف می‌شود.

تراکنش‌های آی او تی ای چگونه است؟

برای آگاهی از اخبار جدید در کانال تلگرام و اینستاگرام ما عضو شوید.

برای دانستن مطالب بیشتر سایت ما، Arz8x.com را دنبال نمایید.

ویژگی کیف پول و صرافی های ارز دیجیتال آی او تی ای

ارز دیجیتال آی او تی ای ویژگی هایی دارد که ما در اینجا ویژگی، کیف پول و صرافی های آن را می گوییم.

ویژگی، کیف پول و صرافی های موجود برای خرید آی او تی ای عبارت اند از:

  • تکنولوژی تنگل Tangle

در آی او تی ای هیچ گونه استخراجی وجود ندارد.

تنگل یک ساختار داده ای بر اساس حرکت جهت دار غیرمدور است.

مانند بلاک چین، این شبکه‌ هم یک دفترکل توزیع شده است و همه در شبکه ایفای نقش می‌کنند.

در آی او تی ای فرایند این گونه است هر زمانی که یک کاربر قصد ارسال تراکنشی را داشته باشد، همزمان و به طور خودکار، کیف پول این کاربر دو تراکنش قبلی را تایید می‌کند و این فرایند ادامه می‌یابد. از این رو کارمزدهای شبکه به صفر می‌رسند و سرعت تایید تراکنش‌ها نسبت به شلوغی شبکه حرکت می‌کند.

  • واحدهای آی او تی ای

به دلیل بزرگی رقم تعداد واحد‌های رسمی آی او تی ای و بحث‌های قیمتی، در صرافی‌ها و تجارتخانه‌های ارزهای دیجیتال، از واحد MegaIota یا به اختصار MIOTA استفاده می‌شود و آن را با mi نمایش می‌دهند. هر (mi) برابر با ۱,۰۰۰,۰۰۰ (i) است. در واقع هنگام خرید آی او تی ای از صرافی‌، واحد غیررسمی MegaIota یا همان MIOTA در نظر گرفته می‌شود.

موضوع: ارز دیجیتال آی او تی ای ( IOTA ) چیست؟همه چیز درمورد آن

  • کیف پول آی او تی ای

سایتی که کیف پول آی او تی ای در آن ساخته می‌شود با این آدرس در دسترس است: www.wallet.iota.hr

ویژگی کیف پول و صرافی های ارز دیجیتال آی او تی ای
  • صرافی های آی او تی ای

اکسچنج‌هایی که در آنها امکان مبادله آی او تی ای با ارزهای فیات، بیت کوین و اتر وجود دارند عبارتند از:

بیتفینکس

بایننس

CoinSpot

CoinFalcon

Bit۵۲۰

Exrates